• A-
    A+

Молодіжний євроантлантичний безпековий форум у ДНУ

Опубліковано 05 квітня 2016 року о 15:57
Молодіжний євроантлантичний безпековий форум у ДНУ
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара під егідою Посольства ЛитовськоїРеспубліки в Україні пройшов Молодіжний євроатлантичний безпековий форум за участю студентів з 15 університетів Дніпропетровської, Полтавської та Запорізької областей, що цікавляться міжнародними відносинами та політикою євроатлантичної безпеки.

Це вже третій молодіжний форум в Україні організований Посольством Литовської Республіки. В минулому році подібні заходи проводилися в Харкові та Одесі, куди також запрошували студентську молодь із сусідніх областей, аби разом обговорити найактуальніші питання європейської безпеки.

Зокрема, на молодіжний євроатлантичний форум до Дніпропетровська завітала представницька делегація Контактного центру НАТО на базі Посольства Литовської Республіки в Україні у складі: Надзвичайного та Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса та його попередника Пятраса Вайтекунаса (2010-2014 рр.), Повноважного Міністра Посольства Литовської Республіки Йонаса Даніляускаса, Політичного директора Міністерства національної оборони Литовської Республіки Вайдотаса Урбеліса, Радника Посольства Королівства Норвегія Річарда Скарбороу, капітана першого рангу ВМС Королівства Норвегія (Об’єднаний військовий центр НАТО в Ставангері, Норвегія) Ханса Хелсета, Міністра закордонних справ України (2007-2009 рр.) Володимира Огризка, Директора Контактного офісу НАТО в Україні Олександра Віннікова та інших. Партнерами заходу виступили:Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді та спорту України, а також Посольство Королівства Норвегії в Україні.

«Сьогодні університет є флагманом серед вищих навчальних закладів Дніпропетровського регіону в міжнародному співробітництві. Зокрема, ДНУ ім. О.Гончара – визнаний лідер з реалізації міжнародних проектів: університет має 92 договори зі співробітництва з університетами світу, з яких уже реалізовано 19 TEMPUS-проектів та 8 проектів програми ERASMUS +.Також на базі ДНУ успішно діють Інформаційний центр Європейського Союзу, Компетентісний центр ОБСЄ, на фінальній стадії знаходиться створення Інформаційного центру НАТО в Дніпропетровській області», – відзначив на відкритті ректор ДНУ, професор Микола Поляков.

Очільник литовського Посольства в Україні пан Марюс Януконіс наголосив, що посольство Литви, яке наразі виконує функції контактного Посольства НАТО в Україні, виступило ініціатором проведення цього студентського форуму в Дніпропетровську.

Орієнтування на молодь організатори дніпропетровського євроатлантичного безпекового форуму називають одним із своїх пріоритетів. «Говорити зі студентством надзвичайно важливо, адже молодь – це майбутнє України. Саме молодим людям, студентам належить будувати державність, формувати нову владу й визначати майбутню політику своєї країни. Тому нам цікаво обговорити з молоддю ту непросту ситуацію, що склалася зараз в Європі, почути її оцінки та думки, як можна спільно протистояти цим викликам. Упевнені, що наш діалог буде дуже корисним».

Зрештою, протягом двох днів студенти в компанії міжнародних фахівців обговорювали нагальні питання глобальної безпеки, аналізували роль НАТО і України в гарантуванні євроатлантичної безпеки та разом пробували визначити перспективи подальшого співробітництва України з Альянсом. Зокрема, в інтерактивних дискусіях сесії «Побудова Євроатлантичної безпеки» піднімалися такі злободенні теми, як: «Зміна глобальної обстановки безпеки. Які існують проблеми і як до них підійти?», «Визначення гібридної війни», а на сесіях «НАТО-Україна. Особливості співробітництва», «Як працює НАТО: засідання Північноатлантичної Ради», «НАТО-Україна. Засідання комісії» не лише розглядалися загальні правила роботи та прийняття рішень у НАТО, але й моделювалися реальні зустрічі в Північноатлантичній раді та Комісії НАТО-Україна.

За інформацією ДНУ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux