Міжнародна наукова конференція «Над берегами вічної ріки»: темпоральний вимір літератури» в Бердянському державному педагогічному університеті

24-25 вересня 2015 року на базі Інституту філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету проходила Міжнародна наукова конференція «Над берегами вічної ріки»: темпоральний вимір літератури». Ініціаторами проведення наукового заходу виступили дві кафедри: кафедра української літератури та компаративістики і кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури. Співорганізаторами конференції стали навчальні та наукові установи: Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Національної академії наук України.
Заявки на участь у конференції подали більше 180 учених, які представляють практично всі регіони України. Близько 80 учасників представили стендові доповіді. Зокрема, це філологи і педагоги з Кракова (Республіка Польща) та Гомеля (Республіка Білорусь).
На конференції працювало вісім секцій, які були присвячені образу часу в українській та зарубіжній літературі різних періодів, жанрам історичної та науково-фантастичної прози, концептам часу в мові та медіа, національним, філософським, психологічним, релігійним, культурним аспектам часу в літературі, категорії «хронотоп» (взаємозв’язку часу і простору в художньому творі).
Також під час конференції учасники та студенти вишу зустрілися з двома відомими українськими письменниками: Владиславом Івченком (видавництво «Темпора», Суми) та Іваном Андрусяком (видавництво «Фонтан казок», Київ); а також відвідали публічну лекцію відомого київського краєзнавця та історика, викладачки Києво-Могилянської академії, лектора «Університету Майдану» Владислави Осьмак на тему «Територія гідності»: переозначення сакрального у реальному й смисловому просторі Києва».
За інформацією БДПУ