• A-
    A+

Міжнародна конференція «Освітній простір 21 століття. Відкриття»

Опубліковано 08 червня 2016 року о 11:41
Міжнародна конференція «Освітній простір 21 століття. Відкриття»
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

6 червня 2016 року в м. Варшаві (Республіка Польща) відбулася міжнародна конференція за участю європейських експертів стосовно пріоритетних напрямків розвитку освіти 21 століття.

У конференції взяв участь директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко.

Учасники заходу розглянули питання розвитку освіти, зокрема, роль віртуального простору в освітньому середовищі, креативне навчальне середовище у практичному вимірі, перехід від культури навчання до культури пізнання та інші.

Особливий інтерес у міжнародних експертів викликала інформація Юрія Кононенка щодо кроків, які робить Міністерство для адаптації дітей з окупованого Криму, непідконтрольних українській владі територій Донецької та Луганської областей.

За його словами, Міністерство у березні - квітні 2014 року розробило та затвердило спеціальні нормативні акти та інструкції, якими були окреслені правила роботи обласних органів управління освітою та наукою, а також навчальних закладів, у зв’язку з російською агресією. Цими документами було визначено, що діти можуть прийматися до садків та шкіл без документів, лише за наявністю медичної довідки.

Зважаючи на те, що існує черга до дошкільних навчальних закладів, Міністерство освіти і науки запровадило принцип «позитивної дискримінації» прийому до дошкільних навчальних закладів, за яким діти переміщених родин приймалися до закладів першочергово. Цей принцип підтримали всі місцеві органи влади, а проектна потужність навчальних закладів дозволила прийняти всіх тимчасово переміщених осіб.

 

 

Окрім того, МОН значно спростило порядок відновлення втрачених документів про освіту, особливий порядок завершення школи та вступу до університетів для дітей, які проживають на непідконтрольній українській владі частині Донбасу. Оскільки визнаються документи про освіту тільки державного українського зразка, Міністерством запроваджено принцип освітньої декларації і визнаються знання учнів. При цьому МОН висловлює вдячність всім школам, а особливо, учителям, які проявили свою соціальну відповідальність, адже основне навантаження лягло на них.

Саме в навчальних закладах було створено доброзичливу, толерантну атмосферу в дитячих колективах з тим, щоб діти зміцнили своє переконання, що вони живуть в єдиній, дружній країні.

Допомогла наявність у кожній школі психологів та соціальних педагогів, які пройшли спеціальні тренінги з роботи з вимушеними переселенцями. У дитячих садках і школах широко використовується метод арт-терапії, залучаються волонтери.

Міжнародні експерти підкреслили важливість досвіду України та можливість використання його іншими країнами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux