Методи донесення мистецтва для незрячих, які використовуються на цій виставці, можна використовувати у навчанні, - Лілія Гриневич на презентації соціально-мистецького проекту \"Торкаючись, бачу: великі українці\"

“Найвище моє бажання як Міністра освіти і науки, щоб ми спромоглися методи донесення мистецтва для незрячих, які використовуються на цій виставці, застосовувати у навчанні - так діти з відповідними потребами змогли б отримувати кращу освіту”. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час презентації соціально-мистецького проекту «Торкаючись, бачу: великі українці», що проходила в експозиційній залі Собору Успіння Пресвятої Богородиці сьогодні, 28 листопада 2016 року.
“Ми маємо стати більш гнучкі та різноманітні в донесенні мистецтва та культури до усіх українських громадян, і до тих, які мають особливі потреби, теж. Сьогоднішня виставка демонструє такі новітні підходи, вона вся пронизана любов’ю до особливих людей. Усі ці люди - особистості, які мають власні таланти, але не мають повноцінного доступу до деяких можливостей, зокрема до вивчення мистецтва”, - підкреслила Лілія Гриневич.
Одна з основних цілей проекту – спростувати, що візуальне мистецтво доступно лише зрячим. Виставка дає можливість незрячим та слабозорим людям ознайомитись з 12 скульптурними портретами визначних українців.
Зокрема представлені портрети Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Григорія Сковороди тощо.
На виставці також експонуються літературні твори рельєфно-крапковим шрифтом, надруковані упродовж 2016 року.
У презентації проекту також взяв участь автор – скульптор Василь Одрехівський, що створив експонати. Він наголосив, що виставка відіграє важливе соціальне значення для українського суспільства, а також анонсував, що наступним проект прийматиме місто Слов’янськ.
Виконавчий директор Львівського обласного осередку ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксана Потимко, один з організаторів проекту, після привітань гостей закликала усіх бажаючих оглянути виставку, а також спробувати закрити очі та “подивитися” на експонати з точки зору незрячих людей.
Нагадуємо, що в серпні було представлено Концепцію Нової української школи – документ, що популярною та доступною мовою пояснює суть реформи середньої освіти в Україні.
Один з елементів формули Нової української школи – “нове освітнє середовище”, що включає не лише створення умов для доступу людей з обмеженими можливостями до класних приміщень, а й передбачає якісно нову організацію освітнього простору.
У заході також взяли участь представники Міністерства культури України, Міністерства соціальної політики України, Міжнародні благодійні фонди, громадські організації.
Довідково:
Презентація проекту «Торкаючись, бачу: великі українці» вперше відбулась 1 листопада 2015 р. у Львівському палаці мистецтв.
Проект продемонстровано у містах Львівської обл.: Миколаїв, Стрий, Дашава, Жидачів, Сколе, Турка, Самбір, Старий Самбір, Нагуєвичі.
Пізніше проект був представлений в Івано-Франківську, Рівному, Луцьку, П??лтаві. Харкові.