Курс на міжнародну олімпіаду

На базі Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара пройшов третій, експериментальний тур Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії.
До Дніпропетровського національного університету прибули 150 учнів з усіх областей України. Попередні, теоретичні етапи проводилися в різних областях. Згідно з наказом Міністерства освіти і науки, цього року в олімпіаді повинні брати участь лише учні 10-11 класів. «Мені здається, що до олімпіадного руху потрібно залучати молодші класи, щоб вони загартовувалися. Адже на змаганнях треба вміти розподіляти свої зусилля», – зазначив декан хімічного факультету ДНУ, професор Віктор Варгалюк. Учасникам олімпіади запропонували, зокрема, дослідження кінетики хімічної реакції, завдання з аналітичної хімії – за допомогою певних прийомів розрізняти за властивостями речовини, наймолодші учні синтезували прості неорганічні речовини.
До складу журі увійшли близько 40 вчителів, методистів, викладачів ВНЗ. Багато з них – колишні учасники й переможці всеукраїнських і навіть міжнародних олімпіад. До речі, декан хімічного факультету ДНУ Віктор Варгалюк свого часу теж неодноразово був переможцем всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії. Варто також відзначити, що учнівська команда України, яка виступала у 2015 році на Міжнародній олімпіаді з хімії, привезла чотири срібні медалі, що свідчить про достатньо високий рівень України у цій галузі знань.
Керівник команди Херсонської області Микола Глазунов відзначив: «З минулого року готували учнів за програмою Всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії. У нашій області з дітьми працювали викладачі ВНЗ: готували їх до олімпіади на кафедрах, лабораторні практикуми вони проходили разом зі студентами. Хімія – наука, яка вбирає в себе знання і фізики, і математики, і біології. Зазначу, що виникали проблеми з математичними здібностями учнів, роботою з калькулятором. На майбутнє плануємо, перш за все, системно готувати до олімпіад восьмикласників, а по-друге, орієнтуватися на міжнародні змагання. Для того, щоб представляти гідно область на олімпіадах з хімії, потрібно мати гарні матеріально-технічні бази. Сподіваємося, що обласні ради більше приділятимуть уваги обдарованій молоді, забезпечуватимуть середню та вищу школу сучасними приладами. Адже прилади, з якими працюють хіміки, дуже швидко зношуються».
Віктор Варгалюк розповів, що востаннє на базі хімічного факультету ДНУ Всеукраїнська олімпіада проходила у 2002 році.
За інформацією ДНУ