Історію національних меншин у XX столітті обговорювали в ЗНУ

Нещодавно на базі ЗНУ проходила традиційна науково-практична конференція «Запорізькі єврейські читання-2015». Під час заходу історики та громадськість спілкувалися на тему «Вивчення історії національних меншин у ХХ столітті: від Холокосту до сучасної війни».
Участь у конференції взяли близько ста представників різних регіонів України, серед яких – науковці, громадські діячі та студенти. Організаторами заходу виступили Запорізький національний університет, Український інститут вивчення Холокосту «Ткума» («Відродження») та Музей «Пам’ять єврейського народу і Холокост в Україні».
З привітальним словом до учасників заходу на початку пленарного засідання звернув проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук. Побажав науковцям плідної роботи і директор Українського інституту вивчення Холокосту «Ткума» Ігор Щупак (м. Дніпропетровськ).
Під час пленарного засідання із доповідями виступили науковці Запоріжжя та Дніпропетровська, у яких розглянули питання історичного розвитку міжнаціональних взаємовідносин у європейських країнах, зокрема в Україні, Росії та Німеччині, починаючи від ХVІІІ століття і до нашого часу. При цьому дослідники наголосили на деяких складних моментах такої взаємодії, що в наш час проявляється у виникненні негативних процесів, які зумовлюють розбрат і протистояння. Задля подолання цих негативних явищ історики мають допомогти суспільству, при цьому бути вкрай відвертими і правдивими.
Під час засідання також згадали видатного дослідника теми національних меншин у нашому краї, колишнього декана історичного факультету – Семена Орлянського. На заході був присутній син науковця, професор кафедри політології Запорізького національного технічного університету Володимир Орлянський. Він розповів про діяльність свого батька і його внесок у розвиток академічної історії, зокрема в розділі вивчення історії українського (запорізького) єврейства, а також його діяльність із популяризації цього напряму досліджень.
Під час конференції відбулися засідання наукових секцій «Історія та історична пам’ять», «Філософія та філологія», а також засідання круглого столу на тему «Геноциди та етнічні конфлікти у ХХ столітті», присвячене 100-літтю геноциду вірменського народу на території Османської імперії. У ньому взяли участь не лише історики, але й практичний психолог Запорізької гімназії №11, представники Спілки вірмен Запорізької області, викладач історії Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 та керівник проекту «Незалежний медіапростір» Олена Маргарян, яка презентувала присутнім новий журналістський проект із теми засідання.
У рамках конференції відбувся і педагогічний семінар «Український вимір та актуальність історичного матеріалу в сучасних підручниках з всесвітньої історії, історії Другої світової війни та Холокосту». Під час семінару вчителям запорізьких шкіл була представлена новітня навчальна література – «Історія середніх віків» (7 клас), мультимедійний підручник із всесвітньої історії «Друга світова війна» (11 клас) і додаток до підручника «Про Революцію Гідності та агресію Росії проти України».
За інформацією ЗНУ