Голова руху «Bike for Peace» відвідав ЖНАЕУ

У рамках свого візиту в Україну до Житомирського національного агроекологічного університету 25 квітня завітав Торе Норланд – голова норвезької неурядової організації «Bike for Peace», який організував «Велопробіг за мир» українськими містами.
У його команді є українці, росіяни та норвежці, вік яких від 22 до 78 років. Із деякими з них могли поспілкуватися студенти та викладачі агроуніверситету.
За словами ректора ЖНАЕУ Олега Скидана, Торе Норланд постійно подорожує різними країнами світу та пропагує ідеї миру. Він спілкується з молоддю, адже вважає, що це саме ті люди, які мають змінювати світ, налагоджувати співпрацю, розвиватися і вирішувати питання мирним шляхом. У Житомирі Торе вирішив поспілкуватися саме зі студентами агроуніверситету та відповісти на їх питання.
Скидан О. В. додає, що ЖНАЕУ співпрацює з багатьма навчальними закладами Європи, студенти мають можливість брати участь у міжнародних програмах та проектах, здобувають гранти, їздять на практику за кордон, а найголовніше – вони можуть навчатися у двох вузах одночасно (українському агроуніверситеті та іноземному ВНЗ такого ж спрямування) та отримувати подвійний диплом. Таким чином, студенти можуть порівнювати умови навчання, праці та життя в Україні та європейських країнах.
Свого роду такі ж знання під час своїх велопробігів отримує і Торе Норланд. Він там, де вирує війна і там, де цьому необхідно запобігти.
Його «Велопробіг за мир», що пролягає через Україну, має за мету показати, що війна – це не локальне явище, а проблема світу. Від неї страждають не лише українці. Наразі завдання людей у всіх куточках планети – порозумітися і навчитися вирішувати всі питання мирним шляхом.
На велосипедах, з відкритим серцем і думками про мир у всьому світі, так він подорожує вже 30 років. У 15 років він хотів стати футболістом, але після втрати зору почав шукати своє призначення в іншому. «Не думай про себе, а думай, що ти можеш зробити для інших, навіть якщо ти сліпий», – говорили Торе оточуючі і він дослухався до їх порад.
По два рази на місяць він організовує велопробіги у різні куточки світу, в яких і сам бере участь.
Для цього вони їздять країнами, спілкуються з людьми. Використовують виключно велосипеди – екологічний засіб пересування, який не створює «стін» між учасниками та звичайними людьми, що трапляються на їхньому шляху. До того ж, каже Торе, велосипеди дуже поширений і практичний засіб пересування, а тому в будь-який момент будь-хто за своїм бажанням може приєднатися до акції на підтримку миру.
Про все це Торе Норланд розповів, відповідаючи на питання студентів ЖНАЕУ, бажаючи їм миру, наснаги, терпіння і даруючи футболки із символікою «Bike for Peace» та книгу про результати роботи його організації.
Таке видання Торе передав і ректору Олегу Скидану, наголошуючи, що має сподівання на співпрацю його організації з агроекологічним університетом і плани повернутися в Житомир ще раз.
У свою чергу, ректор передав йому видання про історію, традиції та діяльність Житомирського національного агроекологічного університету. Студенти і викладачі вищого навчального закладу колективне фото і учасники велопробігу вирушили далі – у Новоград-Волинський, Рівне, Почаїв.
За інформацією Житомирського національного агроекологічного університету