• A-
    A+

Формату класичної книжки недостатньо, щоб зацікавити сучасних дітей, - Лілія Гриневич на відкритому обговоренні «Нова книга для Сходу України»

Опубліковано 18 вересня 2016 року о 17:43
Формату класичної книжки недостатньо, щоб зацікавити сучасних дітей, - Лілія Гриневич на відкритому обговоренні «Нова книга для Сходу України»
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Для реінтеграції непідконтрольних та окупованих територій, ми повинні завоювати серця та розум дітей, що зараз там живуть і вчаться. Про це зазначила Міністр освіти і науки України під час відкритого обговорення «Нова книга для Сходу України», що проходило в рамках 23-го Форуму видавців у Львові, сьогодні, 18 вересня.

Міністерство освіти і науки, створило максимально комфортні умови для вступу до ВНЗ та професійно-технічних закладів дітей з непідконтрольних та анексованих територій саме для того, щоб максимально їх залучити до української системи освіти.

“Ми це робимо для того, щоб вже зараз починати роботу над реінтеграцією цих територій до України. Проте, щоб цей процес був успішним, ми повинні працювати над формуванням там прошарку патріотичної молоді, яка після отримання освіти повертатиметься додому та відбудовуватиме ці території”, - наголосила Лілія Гриневич.

Для цього, на її думку, потрібно максимально використовувати ресурс, яки дає сучасній людині Інтернет. Наприклад, МОН зараз працює з партнерами з громадських організацій над створенням дистанційного курсу українознавчої компоненти для дітей з непідконтрольних територій та анексованого Криму, щоб їх підготувати до навчання в системі української освіти.

“Я не втомлююсь повторювати, що паперовий формат книжки - це святий для нас формат, ми її дуже любимо тримати, нюхати, гортати, але для сучасних дітей ми мусимо створювати електронні книжки і електронні підручники, які будуть мати мультимедійні вкладення, цікавинки, через які дитина зможе навчатися та знайомитися зі світом, бо ці діти інші”, -  пояснила Міністр освіти і науки.

Ще одна проблема – шкільні бібліотеки, що вже давно не поповнювалися жодними книжками окрім підручників.  Олександр Афонін - президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, зазначив, що шкільна бібліотека може стати одним з механізмів розповсюдження  української ідеї.

Лілія Гриневич додала, що оскільки вдалося зберегти гроші завдяки прозорому конкурсу підручників, в цьому році за державний кошт надрукують хрестоматії для початкової школи – в них будуть твори сучасних українських авторів, яких  додали до програми 1-4 класів після оновлення програм.

“Зараз дуже  важливо  відкрити шлюзи для того, щоб хороша дитяча книжка потрапляла в шкільні бібліотеки”, - зазначила Міністр освіти і науки.

В обговоренні також взяли участь Євген Бистрицький (Міжнародний фонд «Відродження»),Оксана Забужко (письменниця), Олександра Коваль (Форум видавців у Львові), Олег Короташ (поет), Олександр Красовицький (видавництво «Фоліо»), Іван Рябчій (перекладач), Ростислав Семків (Український інститут книги), Галина Усатенко (Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка) та Станіслав Федорчук (політолог).

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux