• A-
    A+

Для України розроблять адаптивний проєкт школи за ініціативою Литви: його зможе використати будь-яка громада

Опубліковано 11 вересня 2024 року о 15:00
Для України розроблять адаптивний проєкт школи за ініціативою Литви: його зможе використати будь-яка громада
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Ініціатива «Школа майбутнього для України», мета якого розробити безплатний адаптивний технічний проєкт школи, оголосила переможця міжнародного архітектурного конкурсу.

Ним стала команда архітекторів з Італії Scandurra Studio Architeturra Srl, яка співпрацювала з українським архітектором Михайлом Вустянським.

Адаптивний технічний проєкт школи, який розроблять переможці, громади в Україні зможуть використати для відбудови та будівництва нових шкіл. Також він буде доступним для міжнародних партнерів, які беруть участь у проєктах відновлення України. Проєкт школи заплановано завершити в лютому 2025 року.

«Російсько-українська війна — це екзистенційна боротьба України за майбутнє. Ворог прагне захопити наші землі, знищити мову, культуру й завадити виростити покоління вільних українців. Тому відбудова й розвиток освіти сьогодні важливі як ніколи. Кожна відновлена школа, кожне укриття і повернення до очного навчання — це крок до збереження нашої ідентичності. Розроблення адаптивного технічного проєкту школи — це можливість відновити більшу кількість закладів завдяки економії коштів і часу на створення проєктів. Дякую партнерам з Литви за постійну підтримку нашої освіти й започаткування ініціативи «Школа майбутнього для України», — заявив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. 

Ініціатором проєкту є уряд Литви. Його реалізує Центральне агентство управління проєктами в партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Спілкою архітекторів Литви та Агентством відновлення України. Литовський Фонд розвитку співпраці та гуманітарної допомоги виділив 500 000 євро на проєкт.

«Проєкт «Школа майбутнього для України» — це надихаючий внесок Литви та міжнародних партнерів у перемогу України та майбутнє українських дітей. Він об’єднав литовських дипломатів, Центральне агентство з управління проєктами та інших партнерів заради спільної мети та допоміг створити міжнародні коаліції. Зусилля десяти команд архітекторів допомогли привернути увагу міжнародної спільноти до того, що сьогодні в Україні вибухи бомб і сирени тривоги лунають частіше, ніж шкільні дзвоники», — сказав Сімонас Шатунас, віцеміністр закордонних справ Литви.

У конкурсі взяли участь команди з 10 країн. Кожна з них повинна була співпрацювати з архітекторами з України. Усього журі оцінило 15 проєктів. Заявки оцінювали за такими критеріями: якість архітектурної ідеї, її адаптивність, функціональність, стійкість та вартість проєктних послуг.

Проєкт-переможець, підготовлений командою з Італії у співпраці з українським архітектором, зосередився на ефективному використанні матеріалів і раціональних будівельних рішеннях. Вони забезпечать економічність і дадуть змогу використовувати простір школи для занять як у приміщенні, так і на відкритому повітрі. Також планування школи дасть змогу використовувати різні простори для громадських потреб, наприклад для тренінгів і громадських обговорень.

Для будівництва школи запропоновано модульну систему, яка забезпечує можливість адаптовувати проєкт до різних умов. Зокрема, буде можливість обрати розмір школи без значних структурних змін у проєкті. Матеріали можна буде повторно використати, що зробить будівництво більш стійким.

До складу команди експертів, яка оцінювала заявки, увійшли: український архітектор Віктор Зотов, шведський архітектор Карл Бакстранд, фінська архітекторка Хелена Сандман, литовські архітектори Вікторія Блажене та Роландас Палекас, а також міністерка освіти і науки України 2019–2020 років і засновниця благодійного фонду savED Анна Новосад і голова програм «Co-Create Future of Ukraine» Артурас Жарновскіс.

Усі ідеї, запропоновані під час конкурсу, також можна переглянути онлайн на сайті «Школа майбутнього для України».



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux