• A-
    A+

Для України розроблять адаптивний проєкт школи за ініціативою Литви: його зможе використати будь-яка громада

Опубліковано 11 вересня 2024 року о 15:00
Для України розроблять адаптивний проєкт школи за ініціативою Литви: його зможе використати будь-яка громада
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Ініціатива «Школа майбутнього для України», мета якого розробити безплатний адаптивний технічний проєкт школи, оголосила переможця міжнародного архітектурного конкурсу.

Ним стала команда архітекторів з Італії Scandurra Studio Architeturra Srl, яка співпрацювала з українським архітектором Михайлом Вустянським.

Адаптивний технічний проєкт школи, який розроблять переможці, громади в Україні зможуть використати для відбудови та будівництва нових шкіл. Також він буде доступним для міжнародних партнерів, які беруть участь у проєктах відновлення України. Проєкт школи заплановано завершити в лютому 2025 року.

«Російсько-українська війна — це екзистенційна боротьба України за майбутнє. Ворог прагне захопити наші землі, знищити мову, культуру й завадити виростити покоління вільних українців. Тому відбудова й розвиток освіти сьогодні важливі як ніколи. Кожна відновлена школа, кожне укриття і повернення до очного навчання — це крок до збереження нашої ідентичності. Розроблення адаптивного технічного проєкту школи — це можливість відновити більшу кількість закладів завдяки економії коштів і часу на створення проєктів. Дякую партнерам з Литви за постійну підтримку нашої освіти й започаткування ініціативи «Школа майбутнього для України», — заявив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. 

Ініціатором проєкту є уряд Литви. Його реалізує Центральне агентство управління проєктами в партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Спілкою архітекторів Литви та Агентством відновлення України. Литовський Фонд розвитку співпраці та гуманітарної допомоги виділив 500 000 євро на проєкт.

«Проєкт «Школа майбутнього для України» — це надихаючий внесок Литви та міжнародних партнерів у перемогу України та майбутнє українських дітей. Він об’єднав литовських дипломатів, Центральне агентство з управління проєктами та інших партнерів заради спільної мети та допоміг створити міжнародні коаліції. Зусилля десяти команд архітекторів допомогли привернути увагу міжнародної спільноти до того, що сьогодні в Україні вибухи бомб і сирени тривоги лунають частіше, ніж шкільні дзвоники», — сказав Сімонас Шатунас, віцеміністр закордонних справ Литви.

У конкурсі взяли участь команди з 10 країн. Кожна з них повинна була співпрацювати з архітекторами з України. Усього журі оцінило 15 проєктів. Заявки оцінювали за такими критеріями: якість архітектурної ідеї, її адаптивність, функціональність, стійкість та вартість проєктних послуг.

Проєкт-переможець, підготовлений командою з Італії у співпраці з українським архітектором, зосередився на ефективному використанні матеріалів і раціональних будівельних рішеннях. Вони забезпечать економічність і дадуть змогу використовувати простір школи для занять як у приміщенні, так і на відкритому повітрі. Також планування школи дасть змогу використовувати різні простори для громадських потреб, наприклад для тренінгів і громадських обговорень.

Для будівництва школи запропоновано модульну систему, яка забезпечує можливість адаптовувати проєкт до різних умов. Зокрема, буде можливість обрати розмір школи без значних структурних змін у проєкті. Матеріали можна буде повторно використати, що зробить будівництво більш стійким.

До складу команди експертів, яка оцінювала заявки, увійшли: український архітектор Віктор Зотов, шведський архітектор Карл Бакстранд, фінська архітекторка Хелена Сандман, литовські архітектори Вікторія Блажене та Роландас Палекас, а також міністерка освіти і науки України 2019–2020 років і засновниця благодійного фонду savED Анна Новосад і голова програм «Co-Create Future of Ukraine» Артурас Жарновскіс.

Усі ідеї, запропоновані під час конкурсу, також можна переглянути онлайн на сайті «Школа майбутнього для України».



Більше за темою Безпека шкіл

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux