Делегація МОН у США: зміцнюємо партнерство у сфері освіти та відкриваємо нові можливості для співпраці




Протягом минулого тижня делегація Міністерства освіти і науки України на чолі з міністром Оксеном Лісовим, його першим заступником Євгеном Кудрявцем та заступницею керівника Офісу Президента Оленою Ковальською перебувала з робочим візитом у США. Головна мета поїздки — зміцнення партнерства у сфері освіти та створення нових можливостей для співпраці.
Під час відрядження представники МОН провели низку робочих зустрічей.
- З представниками Міжнародного валютного фонду (МВФ) розпочали діалог щодо підтримки освіти і науки як основи для розвитку людського капіталу та економіки в Україні.
- З представниками Світового банку обговорили основні результати спільних проєктів: LEARN, що підтримує реформу НУШ та забезпечує її стабільне фінансування на 3 роки у розмірі $415 млн, та UIHERP, мета якого підвищення конкурентоспроможності ЗВО через розвиток лабораторій, навчально-дослідної бази, а також посилення управлінської спроможності. У межах проєкту на підтримку системи вищої освіти виділено $200 млн. У фокусі уваги — розгляд можливості розширення співпраці для підтримки сфери дошкілля та профтехосвіти організацією.
- З послом України в США Оксаною Маркаровою обговорили можливості розширення освітньої співпраці між країнами та залучення міжнародної підтримки. А також з конгресменом-республіканцем Тімом Волбергом, який нещодавно був обраний на керівну посаду в Комітет з питань освіти і трудових ресурсів нижньої палати Конгресу.
- З представниками Global Partnership for Education обговорили імплементацію capacity гранту в розмірі $2,7 млн для зміцнення спроможності освітньої системи України.
- American Council для залучення їхньої допомоги в імплементації закону «Про застосування англійської мови в Україні» та навчання вчителів та викладачів ЗВО.
- З Національними академіями наук, інженерії та медицини США щодо посилення співпраці. Особливу увагу приділили імплементації механізмів підтримки гранту Національної академії наук обсягом 20 млн доларів, що сприятиме розвитку наукового потенціалу України.
- З представниками IREX щодо перегляду спільних програм.
Окремо були зустрічі з представниками організацій щодо спільних ініціатив у сфері позашкільної освіти:
- Смітсонівським інститутом щодо запуску нового проєкту з популяризації STEM-освіти в Україні на основі адаптованих освітніх модулів інституту.
- SSEP (Student Spaceflight Experiments Program) — домовилися про подальшу участь українських школярів у міжнародному проєкті. Завдяки попередній співпраці уже третій рік юні українські науковці відправляють свої експерименти на Міжнародну космічну станцію на борту SpaceX Dragon.
Окрім робочих зустрічей, делегація МОН долучилася до заходів Ukrainian Week у Вашингтоні — однієї з найбільших подій для представників України та США, що щорічно проходить у лютому задля підвищення міжнародної підтримки та інтересу до України. Зокрема, стали учасниками Форуму освіти і науки, Форуму ветеранів та Форуму партнерств.
Продовжуємо нарощувати партнерства для зміцнення освітньої системи та створення можливостей для українських учнів, студентів та вчителів!