• A-
    A+

«Блакитна настанова» відкриє ринок ЄС для українських продуктів

Опубліковано 29 вересня 2015 року о 07:51
«Блакитна настанова» відкриє ринок ЄС для українських продуктів
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

25 вересня 2015 року в Київському національному торговельно-економічному університеті відбулася конференція «Блакитна настанова» ЄС та реформа технічного регулювання відкривають нові ринки для українських товарів».

Організатори конференції – Проект «Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар'єрів у торгівлі між Україною та ЄС», Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Київський національний торговельно-економічний університет. У роботі конференції взяли участь представники влади, бізнесу, науковці, представники громадських організацій та студенти.

Під час конференції розглянуто питання реформи системи технічного регулювання для непродовольчих товарів і внесок ЄС, наслідки Угоди про асоціацію та ACAA для системи регулювання непродовольчих товарів України, публікація Європейської Комісії «Блакитна настанова» із впровадження правил Європейського Союзу щодо продукції», реформи та бачення майбутнього.

Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Беренд Де Гроот наголосив на тому, що «Блакитна настанова» і реформа технічного регулювання відкриє європейський ринок для українських товарів, зробить їх конкурентоспроможними.

Керівник проекту «Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та ЄС» Стефанос Іоакімідіс зазначив, що «Блакитна настанова» - це важливе джерело інформації щодо технічної регуляції непродовольчих товарів. Спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі вже розробляється нова законодавча база для впровадження реформ. Також проект передбачає ще одну далекосяжну ціль – наблизити систему української торгівлі до системи ЄС.

Експерт з юридичних питань проекту «Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та ЄС» Дмитро Луценко розповів про наслідки імплементації Угоди про асоціацію та Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів для української системи регулювання непродовольчих продуктів. «Угода АСАА укладається в якості протоколу, поширюється поступово на всі види продукції та передбачає, що наші технічні регламенти мають бути ідентичними директивам ЄС», - підкреслив пан Луценко.

Підсумовуючи результати конференції, перший проректор з науково-педагогічної роботи КНТЕУ Наталія Притульська зазначила: «Сьогоднішня конференція – це дійсно подія і ми розуміємо всю її значущість та важливість реформ, які зараз відбуваються. Впевнені, що все, закладене в цих важливих документах, буде реалізовано, в тому числі і нашими випускниками. Київський національний торговельно-економічний університет дуже зацікавлений у цьому і ми організовуємо навчання так, щоб молоді фахівці, які виходять зі стін нашого закладу, були європейсько налаштованими людьми та провайдерами «Блакитної настанови».

За інформацією Київського національного торговельно-економічного університету

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux