6 квітня - 42-е засідання Ради керуючих Українського науково-технологічного центру, присвячене 20-ій річниці роботи організації
6 квітня 2016 року у Великому залі Національної академії наук України відбудеться 42-е засідання Ради керуючих Українського науково-технологічного центру (УНТЦ), присвячене 20-річниці роботи організації.
У заході візьмуть участь Міністр освіти і науки України Сергій Квіт, заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха, голова Представництва Європейського Союзу Ян Томбінський, Надзвичайний і Повноважний Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Пайєтт, Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ейнулл Мадатлі, Надзвичайний і Повноважний Посол в Україні Грузії Міхеїл Уклеба, Надзвичайний і Повноважний Посол Молдови в Україні Іон Ставила, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан Алішер Абдуалієв.
Місце проведення: вул. Володимирська, 55; Великий зал Національної академії наук України.
Початок заходу: о 14:30.
Акредитація ЗМІ обов’язкова за телефонами: 490-7150 (контактна особа - Ольга Панченко), 481-32-62, (096) 728 88 68 до 13:00 6 квітня 2015 року
Довідково. УНТЦ - міжурядова організація, яка була створена відповідно до Договору, підписаного 25 жовтня 1993 року чотирма сторонами-засновниками: Канадою, Королівство Швеція, Україною та Сполученими Штатами Америки.
Згодом до Договору про створення УНТЦ приєднався Європейський Союз, замінивши Швецію, а також сторонами УНТЦ стали Азербайджанська Республіка, Грузія, Республіка Молдова та Республіка Узбекистан. На сьогоднішній день штаб-квартира УНТЦ знаходиться у Києві та має регіональні офіси у Баку, Кишиневі та Тбілісі, а також у Харкові.
УНТЦ був створений з метою стримання поширення знань, пов'язаних зі зброєю масового знищення, шляхом надання допомоги колишнім експертам зі зброї масового знищення в ході їхнього переходу на самозабезпечення, мирну діяльність в галузях міжнародної науки та ділових структур. У 2013 році УНТЦ було переглянуто свою концепцію, яка звучить наступним чином: «Сприяти миру на землі та процвітанню через послаблення впливу хімічного, біологічного, радіоактивного та ядерного ризику шляхом надання підтримки цивільній науці та науково-технічному партнерству і співробітництву, що спрямовані на врегулювання загроз світовій безпеці та сприяння нерозповсюдженню ядерної зброї».
З часу першого засідання Ради керуючих УНТЦ у 1995 році УНТЦ профінансував понад 1 700 спільних науково-дослідницьких проектів на суму понад 270 млн. доларів США (в еквіваленті) шляхом надання грантів на наукові дослідження українським, азербайджанським, молдовським та узбецьким вченим. УНТЦ залучив до своєї діяльності близько 21 000 вчених, з яких приблизно 12 000 були колишніми вченими у військовій галузі в радянські часи.