40 студентів з інвалідністю прослухали інтерактивний семінар «Громадянські права» у МДПУ імені Богдана Хмельницького

40 студентів з інвалідністю й волонтери МДПУ імені Богдана Хмельницького взяли участь в інтерактивному семінарі «Громадянські права». Захід був присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю, його провели 28 листопада на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
У вітальному слові ректор Валентин Молодиченко зазначив, що: «громадянська освіта стає пріоритетною стратегією освітньої політики, оскільки розвиток демократичного суспільства тісно пов’язаний з дотриманням прав кожної людини. Разом з тим, право на освіту для всіх категорій населення сьогодні недостатньо реалізоване, здебільшого через архітектурні барʼєри. Члени Комісії з забезпечення доступності МДПУ імені Богдана Хмельницького працюють над рекомендаціями щодо адаптування університету. Крім цього, на базі Агробіологічного комплексу нашого навчального закладу впродовж року відбуваються просвітницько-розважальні заходи для молоді з інвалідністю в рамках проекту “Долаємо бар’єри спілкування”.
Тренером інтерактивного семінару «Громадянські права» було запрошено методиста регіонального інформаційно-аналітичного центру «Освіта та громадянське суспільство» Наталю Богомолову.
Професійний тренер пояснила актуальність освіти з прав людини для демократичного громадянства, ознайомила з європейською та вітчизняною законодавчими базами у сфері громадянської освіти. Міні-лекції допомогли учасникам структурувати знання про права людини, історичний екскурс «Еволюція прав людини» дав змогу візуалізувати рабовласництво часів давнього світу й сучасну демократію, ділова гра «Модель громадянського суспільства» продемонструвала стереотипне мислення щодо сприйняття влади й громади.
«3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю – всесвітня подія, що привертає увагу до проблем людей з інвалідністю, зокрема щодо дискримінації їхніх прав, акцентує увагу суспільства на тих перевагах, які воно отримає від участі людей з інвалідністю в політичному, соціальному, економічному й культурному житті»,- наголосила Виконавчий директор Науково-методичного центру освіти дорослих Катерина Кучина.
Науково-методичний центр освіти дорослих цього року провів ряд заходів, спрямованих на підвищення громадянських компетенцій людей з інвалідністю: Майстерня громадської участі «Ініціативність людей з інвалідністю: вимога часу – потреба суспільства», навчальний курс «Підходи до створення умов плюралістичних процесів ухвалення рішень на місцевому рівні» тощо.