14-20 березня – Всесвітній тиждень грошей
З 14 до 20 березня 2016 року Україна вчетверте приєднається до міжнародної ініціативи Global Money Week, в рамках якої у різних країнах світу відбудуться заходи для дітей та молоді з метою підвищення рівня про фінансової грамотності. Всесвітній тиждень грошей (Global Money Week) – міжнародна подія, спрямована на розширення можливостей наступного покоління для упевненого і відповідального фінансового майбутнього. У 2016 року темою Global Money Week є: «Бери участь. Заощаджуй розумно!».
Міністерство освіти і науки спільно з Інститутом модернізації змісту освіти у рамках виконання програми заходів дослідно-експериментальної роботи з впровадження курсу «Фінансова грамотність» пропонує навчальним закладам взяти участь у проекті Всесвітній тиждень грошей з 14 по 20 березня 2016 року, зареєструвавшись на українському сайті проекту www.moneyweek.com.ua. На цьому ж сайті можна отримати методичні матеріали і сценарії занять на теми заощаджень, особистого та сімейного бюджету й фінансової безпеки.
Взяти участь у Всесвітньому тижні грошей цього року можуть усі зацікавлені освітні організації, державні установи, банки, громадські та благодійні організації, волонтери, комерційні організації, вчителі, соціальні працівники.
В Україні Global Money Week координує Асоціація нової економічної освіти, яка планує відзначити найактивніших учасників проекту книгою “Як організувати дитячий бізнес-табір чи серію тренінгів”, що допомагає у плануванні та проведенні факультативних та позашкільних занять з основ фінансової грамотності та підприємництва. Шаблон звіту про проведені заняття ви знайдете на українському сайті проекту www.moneyweek.com.ua.
Організатори пропонують використовувати будь-який з можливих форматів освітніх заходів в рамках Global Money Week:
- відвідування відділень банків та фондових бірж;
- уроки з фінансової грамотності;
- дискусії на теми, пов’язані із фінансовою грамотністю;
- дебати з питань фінансової грамотності, працевлаштуваннята підприємництва;
- відвідування музеїв грошей;
- конкурси та змагання на тему фінансової грамотності;
- театральні вистави (класичні твори або за власними сценаріями);
- ігри з фінансової грамотності;
- виставки для демонстрації власних проектів;
- презентації бізнес-ідей;
- проведення досліджень щодо різних фінансових питань в школі або в родинах.