Міжнародні сервіси відкритої науки
ZENODO (zenodo.org): це сховище для збереження та надання доступу до наукових, навчальних, інформаційних матеріалів, відкритий і безкоштовний цифровий архів, що дозволяє дослідникам з усього світу та з усіх дисциплін розміщувати свої документи, дослідницькі дані та програмне забезпечення. Репозитарій розроблений в межах дії Європейської програми OpenAIRE і керується CERN. Сервіс дозволяє депонувати з різних наукових напрямів різні типи матеріалів: наукові статті, матеріали конференцій, презентації доповідей, первинні дослідницькі дані, препринти, плакати, набори даних, зображення, відео/аудіо, програмне забезпечення, уроки тощо. Розмір одного матеріалу не повинен перевищувати 50 ГБ.
OpenAIRE – це некомерційна організація, місія якої полягає у просуванні відкритих наукових досліджень та покращенні їхньої видимості, доступності, можливості спільного використання, повторного використання, відтворюваності та моніторингу результатів досліджень, заснованих на даних, у всьому світі. Організація керує європейською електронною інфраструктурою, що пропонує різноманітний набір державних послуг для прискорення впровадження відкритої науки, і підтримується мережею експертів, розміщених у ключових національних організаціях європейських країн – Національних бюро відкритого доступу.
FAIR-Checker – це онлайн-інструмент, який допомагає вченим автоматизувати оцінки FAIR. Він допомагає розпорядникам даних оцінювати якість метаданих та визначати пріоритети відповідних метаданих. FAIR-Checker, представлений на різних наукових заходах та опублікований у журналі «Біомедична семантика», широко використовується, і в 2024 році щомісяця проводилося в середньому 115 000 оцінок показників FAIR.