• Людям з вадами зору
  • A-
    A+
  • English

Європейський інститут інновацій і технологій



Європейський інститут інновацій і технологій (European Institute of Innovation and Technology, EIT) є незалежним органом Європейського Союзу, створеним у 2008 році для впровадження інновацій по усій Європі. Інститут є унікальною ініціативою, яка стимулює інновації, об’єднуючи організації з бізнесу, вищої освіти та дослідницького сектору для пошуку рішень актуальних глобальних проблем та формування динамічного транскордонного партнерства. Такі формування називаються інноваційними спільнотами і кожна з них присвячена пошуку рішень конкретного глобального виклику.

Інноваційні спільноти EIT розробляють інноваційні продукти та послуги, започатковують нові компанії, навчають нове покоління підприємців, допомагають інноваторам та підприємцям по всій Європі перетворювати їхні найкращі ідеї на продукти, послуги, робочі місця та зростання.

1

Інноваційні спільноти EIT також підтримують розвиток динамічних довгострокових європейських партнерств – EIT Knowledge and Innovation Communities (KIC). Кожне з них спрямоване на пошук рішень для конкретної глобальної проблеми, починаючи від зміни клімату та потреби у стійких джерелах енергії, до заохочення здорового способу життя та стійкого виробництва їжі.


Ініціативи EIT:

  • HIVE – місія проєкту полягає у збільшенні інноваційного та підприємницького потенціалу партнерів проєкту шляхом налагодження зв’язків та обміну найкращими практиками, виявленими на національному й міжнародному рівнях, а основна мета проєкту - розширення масштабів комерціалізації та впровадження інституційних змін у вищій освіті за рахунок реалізації спільно розробленого плану дій «Інноваційне бачення» до 2030 року.

  • EIT Alumni  об'єднує міждисциплінарну та мультикультурну спільноту агентів змін, які поділяють спільне бачення вирішення суспільних викликів та створення позитивного впливу через інновації та підприємництво.
  • EIT Climate-KIC – це найбільше державно-приватне партнерство ЄС, спрямоване на боротьбу зі зміною клімату за допомогою інновацій для побудови економіки з нульовим викидом вуглецю.
  • EIT Digital – втілює майбутнє інновацій через загальноєвропейську екосистему з понад 200 провідних європейських корпорацій, МСП, стартапів, університетів та науково-дослідних інститутів, де студенти, дослідники, інженери, розробники бізнесу та підприємці співпрацюють у відкритих інноваційних умовах.
  • EIT Food – прискорює інновації для побудови майбутньої системи харчування, яка виробляє здорову та стійку їжу для всіх.
  • EIT Health – ініціюють проєкти для розв'язання проблем з рішеннями, наприклад, новий тип діагностики, пристрій або терапія, які можуть допомогти краще управляти захворюванням або інфраструктурою для поліпшення організації допомоги.
  • EIT InnoEnergy – це більше, ніж зниження викидів. Справжня стійкість також означає галузь, яка є комерційно життєздатною, нескінченно інноваційною та висококонкурентною. Підтримуючи стійкі енергетичні інновації, які забезпечують промисловість безризиковими, новаторськими новими технологіями, що знижують витрати на енергію, підвищують продуктивність системи, зменшують викиди парникових газів, створюють робочі місця та підвищують конкурентоспроможність.
  • EIT Manufacturing – допомагає європейській виробничій спільноті, включаючи компанії та технологічні організації, індустріалізувати інноваційні проєкти, а команда зі створення бізнесу розширює можливості високозростаючих, прибуткових компаній, які мають позитивний соціальний вплив. Включно регіональна інноваційна RIS компанії EIT Manufacturing покликана подолати диспропорції між регіонами шляхом зміцнення місцевих інноваційних екосистем у країнах, які є помірними або скромними новаторами.
  • EIT RawMaterials – місія полягає в тому, щоб забезпечити стійку конкурентоспроможність європейського сектору корисних копалин, металів і матеріалів по ланцюжку створення вартості, сприяючи інноваціям, освіті та підприємництву.
  • EIT Urban Mobility – працює над заохоченням позитивних змін у способі пересування людей по містах, щоб зробити їх більш придатними для життя. Ми прагнемо стати найбільшою європейською ініціативою, що трансформує міську мобільність.

Досвід приєдання українських організацій до окремих тематичних напрямів (KICs)

Європейського інституту інновацій і технологій

27 вересня на базі Східно-баварського технічного університету Регенсбурга, а також у форматі онлайн відбувся перший kick off meeting учасників консорціуму INTREPID-HEI, серед яких і команда Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Члени INTREPID-HEI, зокрема віце-президент Олівер Стеффенс, привітали український університет із входженням до консорціуму й побажали ефективної співпраці та практичних результатів. Участь України в проєкті стала можливою завдяки новій ініціативі Європейського Союзу EIT HEI Initiative, метою якої є розкриття потенціалу ЗВО-учасників у сфері інновацій та підприємництва.

Нагадаємо, що у вересні 2022 р. Київський національний університет імені Тараса Шевченка та корпорація "Науковий парк КНУ імені Тараса Шевченка" доєдналися до ініціативи EIT HEI Initiative (European Institute of Innovation and Technology), ставши учасниками проєктів Urban Mobility ( www.eiturbanmobility.eu) і Food ( www.interhei.eu) та увійшовши до консорціму INTREPID-HEI (International Capacity Building in Innovation, Transfer and Entrepreneurship).

INTREPID-HEI – це проєктний консорціум з семи повних та шести асоційованих партнерів, серед яких Université Clermont Auvergne (Франція), Høgskulen på Vestlandet (Норвегія), Iceberg Data Intelligence (Румунія), Universitatea "Ovidius" din Constanța (Румунія), ŠKODA AUTO Vysoká škola o.p.s. (Чеська Республіка), VIVES University of Applied Sciences (Бельгія). Головний партнер – Ostbayerische Technische Hochschule Regensburg (Німеччина). INTREPID-HEI до 2030 року має на меті стати однією з провідних європейських ініціатив у створенні міжнародних цифрових пропозицій для стартапів, студентів та академічного персоналу у сферах інновацій і підприємництва. Проєкт об’єднує чотири тематично орієнтовані робочі пакети, зосереджені на навчанні, інноваціях, стартапах і трансфері.

У рамках проєкту КНУ імені Тараса Шевченка працюватиме над:

  • багаторівневою інноваційною екосистемою в університеті;
  • проведенням аудиту освітніх та інфраструктурних послуг через призму кращих практик партнерів;
  • впровадженням власних та партнерських інноваційних курсів з обов'язковим включенням до них компетенції "Підприємництво".

Завдяки участі у консорціумі Наукового парку буде розширено освітній курс "Інноваційне підприємництво" бізнес-школи з використанням кращих практик партнерів. Також заплановано проведення хакатону "Innovate Agro Ukraine" для студентів та молодих вчених. Зазначені заходи сприятимуть розвитку мережі з партнерами консорціуму для забезпечення сталості послуг Наукового парку у сфері науки та освіти.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux