У Житомирі обговорять реформу старшої школи
2 грудня 2024 року Міністерство освіти і науки України в партнерстві зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та за сприяння Житомирської ОВА організовує громадське обговорення «Профільної» — реформи старшої школи і особливостей її впровадження в Житомирській області.
Реформа старшої школи є частиною комплексного оновлення загальної середньої освіти за концепцією «Нова українська школа». З 2027 року передбачено запровадження трирічної профільної середньої освіти (10–12 класи) за двома спрямуваннями:
- академічним: поглиблене вивчення предметів (курсів) і підготовка до здобуття вищої освіти;
- професійним: орієнтація на ринок праці, акцент на порівняно швидке здобуття професії.
Реформа стосуватиметься трьох рівнів освіти: повної загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), а також фахової передвищої освіти.
Реформа передбачає створення мережі академічних ліцеїв, переважно відокремлених від початкових шкіл і гімназій. Учні 10–12 класів зможуть обирати профіль навчання, інтегровані курси й навчальні предмети. Академічні ліцеї проводитимуть якісну профорієнтаційну роботу та враховуватимуть потреби учнівства в тих чи тих курсах.
Для комунікації цілей реформи та обговорення першочергових кроків її впровадження МОН розпочало низку регіональних візитів, які мають на меті досягти консенсусу щодо змін. Зокрема, визначити першочергові кроки для реалізації цілей реформи з урахуванням особливостей різних регіонів та громад, що є важливим для формування законодавчої бази.
Основні питання, які планують розглянути на заході:
- передумови впровадження реформи старшої школи;
- суть нововведень і змін, які передбачені реформою;
- моделювання мережі закладів, що забезпечуватимуть здобуття профільної середньої освіти в Житомирській області;
- моделі фінансування та управління такою мережею.
У заході візьмуть участь:
- Віталій Бунечко, начальник Житомирської обласної військової адміністрації
- Дмитро Завгородній, заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації
- Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE, заступниця голови ГО DOCCU
- Наталія Осипович, директорка Департаменту освіти і науки Житомирської облдержадміністрації
До участі в заході запрошено представників МОН, ОВА, ОР, Проєкту DECIDE, голів РВА, керівників органів управління РВА, голів ТГ, керівників органів управління освіти ТГ, керівників закладів середньої, фахової передвищої та професійно (професійно-технічної) освіти.
Подія відбудеться 2 грудня з 10.30 до 14.00.
Для представників ЗМІ буде організовано преспідхід о 10.30. Для акредитації на захід заповніть, будь ласка, форму. Звертаємо увагу, що акредитація триватиме до 15.00 п’ятниці, 29 листопада.
Контакти для ЗМІ
- Вікторія Топол, менеджерка з комунікацій Команди підтримки відновлення та реформ МОН, 050-031-53-35
- Зоряна Гошовська, експертка з комунікацій Проєкту DECIDE, 099-754-41-15