A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Покрокова інструкція вступникам з тимчасово окупованих територій - 2021 рікЯкщо в тебе немає документа про повну загальну середню освіту (свідоцтво/атестат) державного зразка, але ти хочеш навчатися в ЗВО або ЗФПО на території України, скористайся наданими можливостями – вступай за спрощеною процедурою через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна». 

Освітні Центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» працюватимуть з 7 червня до 24 вересня 2021 року. 

1. Оберіть ОЦ «Донбас-Україна» або «Крим-Україна» (перелік, адреса, контакти та графік роботи розміщено на сайтах Міністерства освіти і науки України, Доступна освіта). 

2. Особисто подайте заяву та заповніть освітню декларацію в ОЦ – щоб вступити на бюджетну форму здобуття освіти (квота-2) – до 20 липня, на контрактну форму – до 20 вересня

Вступ на бюджет на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного чи фармацевтичного спрямування):

 • прийом документів – до 20 липня;
 • вступні іспити – до 20 липня;
 • зарахування – до 23 липня.

3. Складіть на базі ОЦ два іспити державної підсумкової атестації: українська мова та історія України. (Безкоштовні відеоуроки, презентації, тести є тут.) Реєстрація не потрібна.

4. Складіть один профільний вступний іспит (встановлює ЗВО). Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс.

Абітурієнти з АР Крим вступають до уповноважених закладів вищої освіти на бюджетні місця в межах установлених квот (20% від максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями). 

Важливо!

У 2021 році, як і в минулих роках, у наказах про зарахування (з метою безпеки вступників) прізвища вступників шифруватимуться. 

Зверніть увагу! Можна вступати лише через один освітній центр (до 5 заяв). 

Якщо ви маєте статус переміщеної особи і вступите на бюджет, то держава надасть вам:

 • академічну або соціальну стипендію;
 • підручники на безоплатній основі;
 • безоплатний доступ до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах.

Якщо ви маєте статус переміщеної особи і вступите  на навчання за контрактом, то держава може надати вам:

 • пільговий довгостроковий кредит на здобуття освіти.

УВАГА! Якщо так сталося, що вступити до ЗВО на бюджетну форму навчання не вдалося, є можливість переведення з контрактної форми навчання на бюджет. Ви маєте змогу вступити через ОЦ на бюджетну форму навчання до фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти. 

Вступ на бюджет на ОПС фахового молодшого бакалавра на базі 11-ти класів:

 • прийом документів – до 18:00 26 липня;
 • вступні іспити – до 2 серпня;
 • зарахування – до 12:00 7 серпня.

Вступ на бюджет на ОПС фахового молодшого бакалавра на базі 9-ти класів:

 • прийом документів – до 18:00 13 липня;
 • вступні іспити – до 24 липня;
 • зарахування – до 18:00 31 липня.

Документи для вступу на контрактну форму навчання через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» за всіма рівнями прийматимуться до 12:00 24 вересня. 

Дізнатися більше можна за телефоном «Урядова гаряча лінія» з питань освіти для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія АР Крим та м. Севастополь та тимчасово окупована територія Донбасу.

У робочі дні пн - чт з 9:00 до 18:00, пт з 9:00 до 17:00 працює  гаряча лінія для вступників із тимчасово окупованих територій (0-800-504-425).