A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Донецький національний технічний університет

Нова історія Донецького національного технічного університету почала відлік із листопада 2014 року

За неповні три роки виш зміг не лише адаптуватися до нових умов, а й вийти на новий виток діяльності. ДонНТУ не тільки випустив понад 3000 фахівців із вищою освітою, а й провів низку всеукраїнських і міжнародних конференцій, відновив видання наукової періодики, монографій, навчальної літератури, підписав чимало угод про співробітництво із закордонними ВНЗ, брав участь у міжнародних проектах і програмах, оснастив свої лабораторії новим обладнанням тощо – тобто зажив повноцінним життям.

Після переїзду ДонНТУ змінилося і життя Покровська (колишнього Красноармійська): фестивалі, концерти, дні факультетів і кафедр, заходи вшанування пам’яті героїв Небесної сотні, зустрічі з бійцями АТО і співробітниками покровського шпиталю, наукові пікніки й інші заходи з популяризації науково­технічної творчості та інновацій додали нових граней будням і святам міста.

Просвіта та іновації

«Місію університету після переїзду ми бачили не тільки у збереженні традицій надання якісних освітніх послуг і здійснення наукових досліджень високого рівня, – наголошують у виші. – На новому місці, у невеликому шахтарському містечку, університет мав стати осередком культури, інтелігентності, просвіти та інновацій, рушієм прогресивних соціально­економічних реформ місцевої громади та бізнесу, прикладом виховання патріотично свідомих фахівців. ДонНТУ став центром культурного життя та громадської активності Покровська».

Нагадаємо, наказ МОН про організацію освітнього процесу в ДонНТУ було видано на початку жовтня 2014 року, а вже в листопаді виш почав здійснювати діяльність на базі свого підрозділу – Красно­армійського індустріального інституту. Нині ДонНТУ – це п’ять факультетів і три підрозділи, розташовані, крім Покровська, у Костянтинівці й Бахмуті. Це 4500 студентів і слухачів, «географія першокурсників» 2016 року – Донецьк, Краматорськ, Артемівськ, Торецьк, Горлівка, Торез, Мар’їнка…

Майже одразу після переїзду університет організував курси підвищення кваліфікації (у співпраці з місцевим центром зайнятості), підготовчі курси, курси англійської та німецької мов, поновив випуск «Донецького політехніка». Окремий напрям діяльності вишу – патріотично­­виховна робота. У ДонНТУ після реорганізації 2015 року з’явився відділ по роботі зі студентами, який очолила колишня донеччанка Галина Лисенко. «І якщо спочатку студенти та викладачі долучалися до участі в міських заходах, то тепер вони ініціюють їх, пропонують сучасні підходи до організації, – кажуть у ДонНТУ. – Так, група студентів протягом двох років реалізує проект національно­патріотичного спрямування». З ініціативи студентів у 2016­му відбувся загальноміський Тиждень пам’яті героїв Небесної сотні, до річниці Революції гідності було організовано круглий стіл «Чи є ціна у гідності й свободи?».

– З перших днів переїзду значну увагу приділяли просвітницькій роботі з місцевою молоддю, – розповідають співробітники вишу. – У грудні 2015­го ми провели для старшокласників творчу майстерню «Розкрий себе з ДонНТУ» – запропонували їм серію майстер­класів з аматорського радіо, робототехніки, створення 3D­ігор, моделювання, лідерства. А навесні 2016­го у рамках традиційних Днів науки організували у дворі університету Науковий пікнік, у цікавій і невимушеній формі продемонстрували місцевим школярам захопливі хімічні досліди.

Проекти та гранти

Під час проведення Всеукраїнського фестивалю «З країни в Україну» ДонНТУ організував майданчик «Модернова Україна»: продемонструвавши свій творчий потенціал, виш зміг отримати гранти UCBI (проекту USAID «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри») – 50 тисяч гривень на реалізацію проекту «Молодіжне радіо» й 1,1 мільйона гривень (!) на «Молодіжний хаб» Покровська, який уже відкрили у квітні. Студенти вишу налагодили співпрацю з місцевими органами влади і громадськими організаціями, з якими проводять як патріотичні заходи, так і культурно­просвітницькі заходи – приміром, Східний освітній форум, на якому ДонНТУ був співорганізатором, зокрема, панелі «Інноваційні шляхи розвитку Донбасу».

Якщо говорити про міжнародний напрям діяльності, то лише 2016 року було підписано понад 10 угод про співробітництво із закордонними ВНЗ – з Португалії, Іспанії, Німеччини, Польщі, Білорусі, Казахстану. 2015­го ДонНТУ встановив партнерські відносини з АССА, міжнародною Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів: сертифікація навчальних програм з економіки і менеджменту за стандартами АССА полегшить для випуск­ників процедуру отримання членства в асоціації. Представництво АССА в Україні вже надає університету інформаційну та спонсорську підтримку.

Торік ДонНТУ виконав шість міжнародних проектів, що мали фінансування, брав участь у проекті GameHub програми Erasmus+, чотирьох проектах програми Tempus IV, проекті «Університет як рушій реформ місцевих громад та бізнесу» програми Lead Британської Ради. Завдяки співробітництву з Генеральним консульством Федеративної республіки Німеччини виш отримав обладнання для двох лабораторій. Нове обладнання з’явилося також у рамках проекту Tempus IV – «Розробка навчальних планів для нової спеціалізації: Магістр інженерії з проектування мікросистем».

Партнерські зв’язки з оператором мобільного зв’язку «Київстар» дають змогу студентам спеціальності «Комунікації» проходити практику в обласному центрі комутації у Дніпрі. Після підписання договору про співробітництво з Громадською організацією «Платформа інноваційного партнерства» ДонНТУ приєднався до трьох київських вишів, які формуватимуть мережу студентських бізнес­інкубаторів YEP!, у яких студентські стартапи перетворюватимуться на бізнес­проекти.

Отже, ДонНТУ подолав період адаптації і впевнено будує своє майбутнє, переконані його співробітники і студенти.