A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Донецький державний університет управління

Донецький державний університет управління – відносно молодий виш, але зі своєю історією. У 2017 році Університет відсвяткував своє 25-річчя.

У довоєнний період Університет посідав 3-е місце в офіційному рейтингу Міністерства освіти і науки України серед всіх вишів  економічного й управлінського профілю.

Сьогодні, враховуючи складну суспільно-політичну ситуацію на Сході України та продовження збройного конфлікту на території міста Донецьк та на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 18.11.2014 року № 1384 Донецький державний університет управління проводить свою освітню діяльність у м. Маріуполь.

Чому було прийнято рішення перевести Університет саме в Маріуполь?

У Маріуполі знаходилась філія Донецького державного університету управління, тому власний навчальний корпус ми розглядали як відправну точку у відновленні навчального процесу на новому місці. До 2017 року Університет був єдиним переміщеним ЗВО у місті Маріуполь.

Скільки викладачів та студентів перемістилось разом з Університетом до Маріуполя?

Разом з Університетом з Донецька до Маріуполя перевелись 72 особи, в у.ч. професорсько-викладацького складу – 60 осіб, а також виявили бажання навчатись у Маріуполі та перевелись 1995 студентів.

З якими труднощами Ви зіткнулися під час переїзду Університету?

Вимушений переїзд дещо змінив ситуацію в Університеті, але Університет витримав удар,  йому відновили ліцензію на освітню діяльність та сертифікати про акредитацію спеціальностей, налагодили навчальний процес, розробили нове навчально-методичне забезпечення, налагодили роботу бібліотеки, сайту.

Як складались ваші стосунки з міською владою та громадою міста?

З перших днів нашого перебування в Маріуполі Університет намагався налагодити контакти з місцевою владою та громадою міста. У 2015 році ДонДУУ виграв гранд МЗС Польщі «Разом подбаємо про публічний простір в місті», в якому наші студенти та співробітники тісно співпрацювали із громадою міста.

Крім того, Університет зберіг міжнародні домовленості, відремонтував за рахунок грантового проекту програми TEMPUS «Університет третього віку» одну з аудиторій та почав на волонтерських засадах проводити навчальну діяльність серед населення міста категорії 55+. Сьогодні ми маємо чергу з людей похилого віку, охочих вивчати англійську мову, ази комп’ютерної грамотності, основи пенсійного забезпечення.

Відновлення діяльності юридичної клініки «Феміда» посприяло встановленню контактів з міською громадою. Наприклад, лише за 2018 рік студентами та співробітниками клініки було надано юридичну допомогу 114 особам, з них: написано 80 позивних заяв, 2 електронні консультації, 22 письмові консультації, 3 відмови від послуги, 3 скарги.

Великий обсяг робіт з консультування та соціалізації внутрішньо переміщених осіб та демобілізованих воїнів АТО проводить соціально-консультативний пункт «Контакт» на базі соціологічної лабораторії ДонДУУ.

Все це було для влади міста чітким підтвердженням нашого бажання повноцінно працювати, стати повноправними членами Маріуполя. Між Університетом і місцевими органами влади була підписана угода про співпрацю з розвитку інтелектуального потенціалу Маріуполя. У рамках цієї угоди ДонДУУ отримав новий, повністю відремонтований та облаштований меблями та комп’ютерною технікою шестиповерховий корпус.

Разом з Департаментом управління персоналом Маріупольської міської ради, ПАТ МК «Азовсталь» готуються нові та оновлюються чинні освітні програми «Адміністративний менеджмент», «Управління персоналом». Тобто, роботодавці, міська влада, представники великого бізнесу приймають активну участь у розробці змісту навчальних курсів, окремих модулів, наповненням їх практичними кейсами.

Керівництво міста розуміє важливість створення умов для висококваліфікованих працівників і тому в межах програми «Житло для внутрішньо переміщених осіб» наші працівники отримують квартири в місті Маріуполь. На сьогодні 6 членів професорсько-викладацького складу з сім’ями переїхали в нові квартири.

 

Які досягнення Університету на новому місці Ви можете відмітити?

Позаду важкий період адаптації на новому місці. На сьогодні Університет стабілізував свою діяльність, розвиває міжнародну активність. Ми впевнено дивимось в майбутнє й розбудовуємо нову стратегію розвитку з урахуванням сучасних суспільно-політичних тенденцій, потреб регіону і міста Маріуполь в аспекті євроінтеграції, з одного боку, та підвищених ризиків, пов’язаних з життям в умовах війни, з іншого.

Розуміючи нагальну потребу створення гідних умов праці наших викладачів, ми відремонтували перший корпус. 4 аудиторії («Університет третього віку», «Центр лідерства ДонДУУ» з лінгафонним кабінетом, тренінгова аудиторія «Забезпечення якості освіти у ВНЗ через співробітництво університет-бізнес-уряд», міжнародний відділ) відремонтовано та облаштовано за рахунок міжнародних грантових проектів. Сьогодні це приміщення, де ми проводимо навчальні заняття, приймаємо запрошених лекторів, організовуємо тренінги.

  • Враховуючи, що збереження й укріплення потенціалу професорсько-викладацького складу, підвищення якості освіти є важливим завданням для переміщеного ЗВО, керівництво ДонДУУ приділяє велику увагу підвищенню кваліфікації, розвитку академічної мобільності. За 2015-2018 роки співробітниками ДонДУУ було захищено 17 кандидатських та 5 докторських дисертацій, звання доцента отримали 2 співробітника та 4 – звання професора. 
  • Викладачі проходять стажування (у т.ч. в рамках міжнародних проектів) в містах Стокгольм, Глазго, Венеція, Краків, Варшава, Клайпеда, Друскінінкай та ін.
  • Програми мобільності для студентів діють за договорами з університетами 

Ліон (Франція), Салєрно (Італія).

Нашою гордістю є те, що вже на новому місті, в Маріуполі університет виграв такі міжнародні гранти, як «Освіта для лідерства, інтелектуального та творчого розвитку», «Забезпечення якості освіти у ВНЗ через співробітництво університет-бізнес-уряд». І сьогоднішня наша співпраця з мерією міста є реалізацією мети та завдань, передбачених цими проектами.

У 2019 році ДонДУУ увійшов до числа 4-х університетів України, відібраних для реалізації проекту Британської Ради в Україні щодо запровадження магістерської програми «Врегулювання  конфліктів та медіація» на базі спеціальності «Соціологія».

 

  • Які в ДонДУУ є плани на майбутнє та чого Ви би хотіли досягти?

Планів у нас дуже багато. Передусім це облаштування сучасного приміщення для інтерактивної бібліотеки, розширення бібліотечної бази зі спеціалізованими виданнями. Це напрями, які ми намагаємось реалізовувати за рахунок міжнародних грантових проектів.

Планується впровадження системи онлайн-відеолекцій, системи підвищення кваліфікації з елементами дистанційного навчання та проведення інтеграції діючої системи з аналогічними платформами університетів-партнерів.

Пріоритетним напрямом роботи університету є інтернаціоналізація навчального процесу та інтеграція університету до єдиного європейського освітянського простору, тому приділяємо велику увагу якості навчання, проводимо постійний моніторинг якості освіти та аналізуємо відповідність освітніх послуг в університеті європейському рівню.

Безумовно, майбутнє нашого університету залежить від нашого спільного бажання продовжувати його традиції, не зупинятися на досягнутому, розвивати наш Університет.