A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Хіврич Валентина Володимирівна

Хіврич Валентина
Володимирівна
Генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти

Народилася 29 червня 1960 року на станції Верхній Токмак Перший Чернігівського району Запорізької області.

У 1979 році закінчила Запорізьке педагогічне училище. Вищу освіту здобула у Бердянському державному педагогічному інституті.

З 1979 до 1985 року працювала вчителем початкових класів, а упродовж 1985-1992- інспектором шкіл відділу освіти Чернігівського райвиконкому Запорізької області;

1992-1994 очолювала Чернігівську середню школу №1 Чернігівського району Запорізької області;

З 1994 до 2001 була керівницею відділу освіти Чернігівської райдержадміністрації Запорізької області, а 2001-2010  працювала головним спеціалістом відділу шкіл та державної інспекції  управління освіти і науки Запорізької ОДА. 

У 2010 році стала завідувачем сектору виховної роботи та позашкільних закладів управління освіти і науки Запорізької ОДА.

А з 2012 до 2018 року продовжила роботу на посаді заступника начальника управління-начальник відділу дошкільної, загальної середньої, професійної освіти та з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів Департаменту освіти і науки ОДА.

Була ініціатором та впровадила кілька важливих освітніх проектів.

Найбільший з них  - створення єдиного інформаційного освітнього простору області (zp.isuo.org) з онлайн-базою eсіх шкіл і дошкільних закладів області – інформаційною системою управління освітою (ІСУО).

Ще один проект - "Школа сучасних знань". У межах ІСУО з 2011 року розпочато регіональний освітній проект "Віртуальна школа програмування". Проект передбачає функціонування онлайн-ресурсу "UniiProgramist" Програміст), яка є системою автоматичної перевірки завдань з програмування; працює пробна версія системи «Електронна оцінка викладацького складу». Це дає можливість керівникам навчальних закладів та членам районних та муніципальних оціночних комісій провести комплексну оцінку діяльності викладацького складу та їх співвідношення з фактичними посадами.

За її ініціативою у Запорізькій області у  2016 році провели Рік дитини з особливими освітніми потребами, а вже у липні того ж року, область стала пілотною в Україні у межах науково-педагогічного експерименту зі створення інклюзивного середовища для навчання дітей з особливими освітніми потребами. За результатами проекту в 2018/2019 навчальному році в області функціонують 182 загальноосвітні навчальні заклади з інклюзивними класами проти 4-х у 2015/2016 навчальному році. Наразі в містах і громадах області створено і працює 30 інклюзивно-ресурсних центрів.  

Заміжня, має двох синів і доньку.