A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Поширені запитання-відповіді щодо ЗНО 2019

Реєстрація на ЗНО

1. Як та коли можна зареєструватися на ЗНО, якщо я:

 • Випускник школи цього року
 • Учень (слухач, студент) закладу професійної чи вищої освіти, що закінчує отримання ПЗСО
 • Випускник минулих років

Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2019 року триватиме з 5 лютого до 25 березня. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року. Внесення змін до реєстраційних даних – з 6 лютого до 25 березня 2019 року.

Процедура реєстрації для участі у ЗНО складається з кількох етапів:

 • заповнення реєстраційної форми на сайті УЦОЯО, з якої формується реєстраційна картка;
 • друк реєстраційної картки та дозаповнення у ній в письмовій формі окремих пунктів;
 • формування пакету документів та надсилання їх до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Випускники шкіл 2019 року та учні ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а., які складають ДПА у формі ЗНО, передають пакет документів до свого закладу освіти.

Випускники минулих років надсилають пакет документів самостійно до регіонального центру.

Докладнішу інформацію про реєстрацію можна переглянути на сайті УЦОЯО за цим посиланням: http://testportal.gov.ua/registr/

2. Як та коли я дізнаюся, що зареєстрований, та де будуть проходити тестування?

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який Вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника ЗНО та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2019 рік». Індивідуальний конверт випускників шкіл 2019 року та випускників ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а., які складають ДПА в формі ЗНО, буде надіслано до закладу освіти. Випускникам минулих років – за адресою для надходження кореспонденції, вказаною під час реєстрації. Адреса пункту проведення ЗНО буде вказана у запрошеннях-перепустках, які до 30 квітня 2019 року будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників, створених на сайті УЦОЯО.

3. Що робити, якщо я виявлю помилки у своїх даних в сертифікаті?

У такому разі потрібно звернутися до регіонального центру оцінювання якості освіти, який здійснив реєстрацію для участі у ЗНО.

4. Чи можна буде змінити реєстраційні дані або предмет на ЗНО?

Так. Зміни можна вносити до 25 березня 2019 року. Для цього потрібно повторно пройти процедуру реєстрації.

5. Що робити, якщо я не встиг зареєструватися під час основної сесії?

Особи, які мають складати ДПА у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації, зможуть зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО у додатковий період (3–20 травня). Такі особи можуть обрати лише ті предмети, результат яких їм буде зарахований як оцінка ДПА. Також 2019-го додаткова реєстрація з 3 до 20 травня 2019 року буде доступна для жителів тимчасово окупованих та непідконтрольних територій, учасників АТО, а також осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.


Підготовка до ЗНО

6.З яких предметів можна скласти ЗНО, скільки можна обрати?

Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів з переліку: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, французька мови. Обрати можна не більше 4 предметів.

7.Чи можу я скласти ЗНО лише з 2 чи 3 предметів?

Так, можете складати 2 або 3 предмети, але не більш як 4 предмети. Обов’язкова кількість предметів визначена для тих учасників, які складають ДПА в формі ЗНО. Докладніше дивіться у питанні 8. 

8.Чи зараховується ЗНО як державна підсумкова атестація?

У 2019 році як оцінки за ДПА для випускників старшої школи загальноосвітніх закладів освіти буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказ Міністерства освіти і науки України від 22 серпня 2018 року № 931 «Деякі питання проведення в 2019 зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):

1) українська мова і література (українська мова);

2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;

3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія). Звертаємо увагу, що для проходження ДПА можна обрати й математику, й історію України.

У разі проходження ДПА у формі ЗНО з іноземної мови, випускники старшої школи загальноосвітніх закладів освіти 2019 року, які вивчали цю іноземну мову:

 • на рівні стандарту або академічному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання завдань 1–32, 39-43, 49-53, 59 (43 завдання);
 • на профільному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту (59 завдань).

Як оцінки за ДПА буде зараховано результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи або частини з них (залежно від навчального предмета).

Також у 2019 році ДПА у формі ЗНО з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України (період ХХ – початку ХХІ ст.) проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих закладів освіти, які 2019 року здобудуть повну загальну середню освіту.

9.Де можна переглянути запитання для ЗНО? А відповіді?

Завдання ЗНО попередніх років можна знайти на сайті УЦОЯО у рубриці «ЗНО/ДПА». Потрібно обрати категорію «Учаснику зовнішнього оцінювання», потім «Тести минулих років», і вибрати потрібний предмет. На сторінці розміщено матеріали 2016-2018 років.

10. Якщо я маю міжнародний сертифікат з іноземної мови, чи можу я не складати ЗНО, а перезарахувати бали?

Ні, маєте складати ЗНО. Міжнародний сертифікат не зараховується як результат ЗНО. Його можна зарахувати лише як результат ДПА. Докладніша інформація про це: https://mon.gov.ua/ua/news/yaki-rezultati-mizhnarodnih-movnih-ispitiv-mozhna-zarahuvati-yak-ocinku-dpa-v-9-mu-ta-11-mu-klasi-oprilyudneno-spisok 

11.Чи є безкоштовні сайти для підготовки на ЗНО?

Для підготовки Український центр радить користуватися програмами ЗНО з кожного предмета, характеристиками сертифікаційних робіт, критеріями оцінювання та тестами ЗНО попередніх років. Ці документи розміщено на сайті УЦОЯО у розділі у рубриці «ЗНО/ДПА». Потрібно обрати категорію «Учаснику зовнішнього оцінювання», потім «ЗНО-2019».

 12. Які цього року будуть зміни у проведенні ЗНО?

Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, 2019 року для вступу до вищих навчальних закладів зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 та 2019 років. З англійської, іспанської, німецької та французької мов прийматимуть результати лише 2018 та 2019 років.


Пробне ЗНО

13.Чи буде цього року пробне ЗНО і як на нього зареєструватися?

Реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні проводиться з 8 до 31 січня 2019 року на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 16 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 23 березня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

14.Чи обов’язковим є пробне ЗНО?

Ні. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

15.Як дізнатися результати пробного ЗНО?

Результати тестування з української мови і літератури будуть оприлюднені у кабінеті учасника пробного ЗНО, створеного на сайті регіонального центру, 22 березня, з інших предметів – 29 березня.

16.Чи вплинуть результати пробного ЗНО на основне?

Ні, не вплинуть. Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.

Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.


Проведення тестування та результати

17.Як відбуватиметься тестування? Що можна робити під час тестування, а що ні?

Дата, місце та час початку тестування будуть вказані у запрошені-перепустці. З собою треба взяти документ, який посвідчує особу і на підставі якого проводилася реєстрація (оригінал), сертифікат (оригінал), роздруковану запрошення-перепустку, ручку (або 2) чорного кольору, воду в прозорій пляшці без етикетки і знання. Телефони, навушники, флешки й інші технічні засоби слід залишити вдома. Якщо в учасника під час тестування їх знайдуть, робота над тестом буде припинена, а результат анульовано. Докладніше щодо дій учасника під час проведення ЗНО буде зазначено в інформаційному бюлетені, який учасник отримає після успішної реєстрації. Радимо уважно з ним ознайомитися.

18.Чи перевірятимуть мене перед тестуванням за допомогою металодетектора і навіщо це потрібно?

Під час проведення тестування може здійснюватися перевірка за допомогою металодетектора. Така перевірка проводиться з метою забезпечення рівних умов для усіх учасників тестування.

19.Коли та як я дізнаюся інформацію про результати ЗНО?

Результати зовнішнього незалежного оцінювання оприлюднюються на інформаційних сторінках абітурієнтів після завершення їх обробки. Вам необхідно буде сформувати та роздрукувати Інформаційну картку з результатами зі своєї інформаційної сторінки.

20.Чи можу я подати апеляцію щодо результатів і яким чином?

У разі виникнення сумніву стосовно об’єктивності оцінювання сертифікаційної роботи Ви можете скористатися правом на подання апеляційної заяви щодо результатів зовнішнього оцінювання. Відповідну заяву Ви можете подати протягом п’яти календарних днів з урахуванням дня офіційного оголошення результатів зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета. Розгляд таких заяв відбувається протягом п’ятнадцяти календарних днів з урахуванням дня їх надходження.

21.Що таке поріг «склав/не склав» і як він визначається?

Пороговий бал – це та кількість ТЕСТОВИХ балів, яку має набрати мінімально підготовлений абітурієнт.

Пороговий бал буде визначено після опрацювання бланків відповідей усіх учасників. Для визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до закладів вищої освіти. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів і матимуть право брати участь у конкурсному відборі під час вступу на навчання.

22.Що робити, якщо я не зміг пройти тестування у визначений день?

Якщо через поважні причини Ви не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання, то можете подати заяву щодо проходження зовнішнього незалежного оцінювання під час додаткової сесії. Таку заяву необхідно подати до регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти протягом п’яти робочих днів після проведення основної сесії зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета. До заяви слід додати документи, що підтверджують причини, які унеможливили проходження зовнішнього оцінювання у встановлені строки.

23.Чи можна перездати ЗНО, якщо результат не влаштовує?

Ні, перескладання ЗНО не передбачено нормативними документами.

24.Якщо я не здам тестування з одного предмета, чи будуть дійсні результати тестувань з інших?

Результати ЗНО не залежать один від одного. Якщо Ви не з'явитесь на одне з тестувань, результати інших будуть дійсними.


Загальна інформація та пільги

25.Якщо я складав ЗНО торік, але вступатиму до вишу цього року, мені треба знову складати ЗНО?

При вступі до ЗВО крім результатів 2019 року дійсні результати ЗНО 2018 і 2017р. (окрім іноземних мов 2017 року).

26.Чи буде 2019-го ЗНО для випускників 9-х класів?

У 2019 році зовнішнє незалежне оцінювання для випускників 9 класу не проводиться. Планується, що вперше ЗНО у 9 класі буде проведено у 2027 році.

27. Чи буде цього року ДПА з математики обов’язковим? Якщо ні, то коли?

2019 року математика не є обов’язковим предметом для проходження тестування. ДПА з математики стане обов’язковим для здобувачів повної загальної середньої освіти у 2021 році.

28.Як можна знайти мобільний додаток та які він має функції?

Доступ до функцій мобільного додатку можливий після введення номеру та пін-коду сертифікату учасника ЗНО. Додаток можна завантажити за посиланням: http://testportal.gov.ua/mobilnij-dodatok-moye-zno/

Серед основних функцій додатку:

 • інформування про місце та час проведення тестувань ЗНО з обраних предметів;
 • запис тестувань ЗНО до системного календаря мобільного пристрою;
 • завчасні нагадування про наближення тестування;
 • повідомлення про новини та зміни в проведенні ЗНО;
 • повідомлення про наявність і відображення результатів тестування.

29.Чи є для когось пільги на ЗНО?

Ні. Пільги на ЗНО не передбачені.

30.Якщо я маю інвалідність, чи створять мені необхідні умови для складання ЗНО?

Всі особливі умови, які необхідні учаснику для проходження в ЗНО, необхідно зазначити в довідці, яку треба подати до регіонального центру разом із комплектом реєстраційних документів. Ви можете ознайомитися із наказом «Про деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність» за посиланням: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1707-16

31.Що робити, якщо я не хочу (наприклад, з релігійних причин), щоб на моїх документах був штрих-код?

Під час заповнення реєстраційної форми ви можете обрати опцію «Без штрих-коду».

32.Хто може не складати ЗНО?

Особи, перелік діагнозів яких зазначено в наказі «Про деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність» http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1707-16

33.Де можна переглянути повний список регіональних центрів оцінювання якості освіти?

Список регіональних центрів розміщено на сайті Українського центру http://testportal.gov.ua/regions/


ЗНО для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної чи вищої освіти

34.Якщо я вчуся у закладі професійної освіти чи коледжі, чи обов’язково мені здавати ЗНО?

Ні, якщо Ви цього року не здобуваєте повну загальну середню освіту. Якщо так, то Вам необхідно буде складати ДПА у формі ЗНО з української мови та математики або історії України.

35.Які предмети 2019 року будуть як ДПА на ЗНО для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної чи вищої освіти?

2019-го учні закладів професійної та вищої освіти, що вступили на базі 9-ти класів, складатимуть обов’язково ДПА у формі ЗНО з української мови та математики або історії України. Крім того, кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів з переліку: з української мови і літератури, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.


Якщо ви маєте додаткові питання, ви можете звернутися до Українського центру оцінювання якості освіти за номером (044) 486-09-62, на електронну скриньку zno_info@testportal.gov.ua або до регіональних центрів, контакти яких є за посиланням http://testportal.gov.ua/regions/