A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Як продовжити здобуття загальної середньої освіти на підконтрольній українській владі території

Згідно із Листом МОН, учні, які проживають на відповідних територіях, можуть продовжити здобуття загальної середньої освіти в загальноосвітніх навчальних закладах на підконтрольній українській владі території за всіма існуючими формами навчання.

Зважаючи на ситуацію, що несе загрозу життю і здоров'ю дітей, доцільним є їхнє зарахування саме на екстернатну або дистанційну форму навчання.

Відповідно до пунктів 2.4 і 2.5 Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, керівники відповідних навчальних закладів за необхідності можуть ухвалювати рішення про зарахування екстернів на навчання у відповідному навчальному році без обмеження терміну подачі заяв.

Крім цього, пунктами 2.1, 4.14.7 Положення про дистанційну форму навчання, визначено можливість організації навчально-виховного процесу з використанням технологій дистанційного навчання у будь-яких формах навчання, у тому числі екстернатній. 

Згідно із пунктом 60 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, умовою зарахування учня до старшої школи загальноосвітнього навчального закладу є надання документа про здобуту базову загальну середню освіту державного зразка. У разі відсутності вказаного документа про освіту, учні з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та непідконтрольних українській владі територій Донецької і Луганської областей зараховуються до основної школи. Такі учні у найкоротший термін повинні пройти оцінювання рівня навчальних досягнень за 9 клас, державну підсумкову атестацію за курс базової загальної середньої освіти, отримати відповідний документ про освіту і продовжити навчання у 10 класі за обраною формою навчання у тому ж навчальному році. Для зарахування учнів до 11 класу, крім отримання документа про базову загальну середню освіту, необхідно пройти оцінювання рівня навчальних досягнень за 10 клас. 

Органам управління освітою обласних, міських, районних (районних у містах) державних адміністрацій та місцевого самоврядування, загальноосвітнім навчальним закладам доручено вжити заходів для забезпечення права дітей, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції або тимчасово окупована території України, на здобуття загальної середньої освіти та максимально сприяти їм у проведенні річного оцінювання і державної підсумкової атестації.