A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Як отримати українське свідоцтво за 9 клас та атестат за 11 клас

  1. Оберіть з наступного переліку шкіл базову школу, зручну для вас:

Базова школа − це школа, визначена Міністерством освіти і науки як школа, що готова прийняти дитину на екстернат (має відповідне технічне та навчально-методичне забезпечення). Обрати школу потрібно з урахуванням того, що Вам необхідно буде з дитиною приїжджати 1-2 рази на рік для атестації.

Наразі Ви маєте право звернутися у будь-яку школу в будь-якому регіоні України.

  1. Повідомте про Ваше рішення представника адміністрації обраної школи.
  2. Напишіть заяву на ім’я директора обраної школи з проханням зарахувати Вас на навчання у формі екстернату/дистанційно. Обов’язково вкажіть Ваші контактні телефони та електронні адреси. До заяви додайте скан-копію свідоцтва про народження дитини та скани всіх документів про освіту, які маєте.

    Ви можете подати заяву до школи упродовж навчального року без обмеження термінів.
  3. Очікуйте на повідомлення від адміністрації школи про зарахування та розпочинайте навчання. Навчання здійснюється в екстернатній формі з елементами дистанційного навчання (відповідно до Положення про дистанційне навчання).
  4. Після успішного закінчення навчання та складання державної підсумкової атестації (ДПА), на яку необхідно приїхати особисто, Ви отримаєте документ про базову загальну середню освіту після 9 класу (свідоцтво) або про повну загальну середню освіту після 11 класу (атестат).

До якого класу Вас зарахують?

Вашу дитину зараховують до того класу, що відповідає рівню її знань (рівень визначається комісією навчального закладу). Наприклад, якщо Ваша дитина хоче навчатись у 8 класі та успішно складає оцінювання рівня навчальних досягнень, її зараховують на навчання у 8 клас.

Умовою зарахування учня до старшої школи загальноосвітнього навчального закладу є надання документа про здобуту базову загальну середню освіту державного зразка.

У разі відсутності вказаного документа про освіту учні з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та непідконтрольних українській владі окремих районів Донецької і Луганської областей зараховуються до основної школи. Такі учні у найкоротший термін повинні пройти оцінювання рівня навчальних досягнень за 9 клас, державну підсумкову атестацію за курс базової загальної середньої освіти і продовжити навчання у 10 класі за обраною формою навчання у тому ж навчальному році.

Для зарахування учнів до 11 класу, крім отримання документа про базову загальну середню освіту, необхідно пройти оцінювання рівня навчальних досягнень за 10 клас.

Одним із нововведень проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання є те, що результати ЗНО з трьох предметів (українська мова і література, математика або історія України, а також один навчальний предмет за вибором випускника) зараховуються як результати ДПА для випускників старшої школи (згідно із Наказом МОН № 889 від 27.07.2016).

Документ про загальну середню освіту державного зразка видається лише за умови виконання державного стандарту України.