A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Навчально-методичні матеріали для вчителя «Інфомедійна грамотність на уроках української мови» для 8–9 класівМатеріали розроблені в межах проєкту «Вивчай і розрізняй: інфо-медійна грамотність» (Learn to Discern in Education), який виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки посольств США і Великої Британії в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.

Методологія IREX передбачає інтеграцію інфомедійної грамотності в навчальні програми шкільних предметів із метою набуття українськими школярами навичок критичного сприйняття інформації й усвідомлення ними цінності високоякісної інформації в контексті шкільної освіти.

  • Пропоновані вправи інтегруються в уроки з української мови 8-го і 9-го класів і подаються вчителем у доповнення до основного програмового матеріалу. На початку вправи зазначено, які саме навички й уміння з інфомедійної грамотності розвиває конкретна вправа (наприклад, уміння відрізняти факти від суджень, ідентифікувати фейкову інформацію, шукати інформацію в інтернеті тощо). У додатках наведено загальний перелік компетентностей, які розвиває проєкт. 
  • Подані матеріали розроблені колективом авторів, які є експертами у сфері мовознавства, журналістики, медіаграмотності, фактчекінгу, а також методистами та педагогами-практиками (докладніша інформація про авторський склад і редакторів — у додатках).
  • Матеріали схвалені до використання у загальноосвітніх навчальних закладах комісією з української мови Навчально-методичної ради Міністерства освіти і науки України (лист ІМЗО від 29.09.2020 № 22.1/12-Г-782).

Матеріали можуть бути використані лише з навчальною некомерційною метою. При використанні матеріалів посилання на проєкт обов’язкове (при посиланні вказати: Навчально-методичні матеріали для вчителя «Інфомедійна грамотність на уроках української мови» 8–9 класів, IREX, проєкт «Вивчай і розрізняй: інфо-медійна грамотність» (Learn to Discern in Education), 2020 рік.).

Зміст матеріалів не обов’язково відображає думку та не є офіційною позицією IREX, а також Урядів Великої Британії та США.

Для розвитку навичок з медіаграмотності радимо також пройти безкоштовний онлайн-курс з медіаграмотності Very Verified,  що розроблений IREX у партнерстві з EdEra.  Курс пояснює, як орієнтуватися в інформації довкола та як розпізнавати дезінформацію, маніпуляції та пропаганду.


Українська мова 8 клас (Частина 1, Частина 2, Частина 3, Частина 4, Частина 5, Частина 6, Частина 7, Частина 8, Частина 9, Частина 10, Частина 11, Частина 12)

Українська мова 9 клас (Частина 1, Частина 2, Частина 3, Частина 4, Частина 5, Частина 6, Частина 7, Частина 8)

*для коректної роботи файлів потрібно завантажити всі частини архіву та розархівувати їх