A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Яковчук Михайло Володимирович – в номінації «Німецька мова»

Посада, місце роботи: вчитель німецької мови Комунального закладу «Луцька гімназія № 18 Луцької міської ради Волинської області».

Педагогічне кредо: «Сучасний урок – це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня» (М. Ебнер-Ешенбах).

У конкурсі «Учитель року» Михайло Яковчук взяв участь уперше. Він успішно подолав усі тури: міський, обласний та всеукраїнський. З-поміж представників з усіх областей України здобув найбільшу кількість балів та підкорив журі майстерним застосуванням інноваційних технологій.

Під час заключного туру конкурсу він представив «родзинки» досвіду, власні ідеї та напрацювання з організації та ведення дискусії, презентації навчального проекту і складання плану-конспекту уроку.

До складових своєї перемоги відносить відповідальність і самоосвіту, скромність та почуття гумору, а ще любов до життя, професії та дітей. Михайло Володимирович переконаний: конкурс «Учитель року» дає кожному вчителю багато корисних ідей, розширює світогляд і спонукає до розвитку. Запорукою успіху вважає наполегливу працю і прагнення до творчості.

Серед широкого арсеналу інноваційних технологій Михайло Володимирович обирає ті, які допомагають реалізувати мету конкретного заняття. Використовує технологію розвитку критичного мислення, метод проектів, застосовує інтерактивні технології, які сприяють ефективному засвоєнню навчального матеріалу.

Пропонує учням виразити власні думки, почуття, активно включитися в реальну діяльність і брати відповідальність за успішність у навчанні. За допомогою мультимедійних технологій учитель успішно комбінує в одному занятті неймовірну кількість цікавих завдань.

Значну увагу приділяє роботі з лінгвістично обдарованими учнями. Має 18 призерів міського, 8 – обласного етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови, 6 призерів міського та 3 обласного етапів конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт.

За роки своєї педагогічної діяльності Михайло Яковчук досяг значних результатів і здобув визнання: має численні грамоти й дипломи, сертифікати та відзнаки. Багато разів він вигравав стипендії, брав участь у пілотних проектах німецького культурного центру «Ґете-Інститут», Австрійського культурного центру «Культур контакт Австрія», Асоціації українських германістів. Підвищував кваліфікацію на міжнародних семінарах у Німеччині та Австрії.

Михайло Яковчук є мультиплікатором всеукраїнського рівня Ґете-Інституту. Для вчителів закладів загальної середньої освіти Волинської та інших областей України проводив майстер-класи з методики викладання німецької мови.

На його погляд, для впровадження реформ в освіті мають бути: чітка взаємодія всіх учасників освітнього процесу, мотивація та готовність до запровадження змін.

Захоплення Михайла Яковчука – спорт, подорожі, мистецтво і, як це не парадоксально, на сьогодні звучить – політика.