A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

2022/2023: Спільно до навчання«Спільно до навчання»  ініціатива, яку започатковує Міністерство освіти і науки у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Першою леді України для підтримки освітнього процесу у 2022/2023 навчальному році.

Ініціатива спрямована на захист прав кожної дитини та створення можливостей безперервного навчання у цей важкий час. У межах ініціативи МОН спільно з ЮНІСЕФ допоможе дітям налаштуватись на освітній процес, поліпшити їхнє фізичне та психічне здоров’я.

Найголовнішим компонентом ініціативи є підтримка шкіл, освітян, батьків та дітей залежно від формату навчання.


Для тих, хто повертається до очного навчання (офлайн), ЮНІСЕФ надає таку підтримку:

  • інструкції та матеріали з безпеки;
  • активності для дітей, які можна проводити в укриттях;
  • освітньо-інформаційні матеріали з мінної безпеки, психосоціальної підтримки, здорового харчування тощо.

Також для 1 000 опорних шкіл по всій Україні, які обрано ЮНІСЕФ у консультаціях з МОН, будуть надані товари для укриттів та підтримку у підготовці до зимового періоду.

ЮНІСЕФ відновить та допоможе обладнати понад 70 об’єктів (шкіл чи укриттів у закладах загальної середньої освіти) у постраждалих регіонах.


Для тих, хто навчатиметься онлайн, ЮНІСЕФ надає таку підтримку:

  • розвиток ресурсів для онлайн-навчання;
  • вебінари та онлайн-інструменти для психосоціальної підтримки вчителів, дітей та батьків;
  • понад 5 000 ноутбуків для вчителів із постраждалих регіонів (розповсюджені протягом літа 2022).

ЮНІСЕФ також підтримує молодіжні та волонтерські осередки у громадах задля взаємодії між дітьми, які навчаються онлайн.

Інтерактивні матеріали для батьків та освітян із психосоціальної підтримки, мінної безпеки, здорового харчування можна завантажити за посиланням, окремо їх надішлють у школи, які працюватимуть в офлайн-форматі.

Інформаційна кампанія «Спільно до навчання» заснована для підтримки активностей у межах ініціативи та подолання бар’єрів у поверненні до навчання серед батьків, дітей та освітян. Матеріали кампанії можна завантажити на сайті «Спільнотека».

Партнерами в реалізації ініціативи є ГС «Освіторія», ГО «Навчай для України», волонтерське об'єднання «СпівДія», БФ «Клуб добродіїв», ГО «Інститут креативних інновацій», ГО «Портал у безперервне навчання «СуХаРі».