A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

«Перукарське мистецтво» (Вікторія Лялик)




Вікторія Лялик нещодавно закінчила Заліщицьке вище професійне училище (Тернопільщина), але вже має чим пишатися. Торік дівчина взяла участь у регіональному відборі WorldSkills Ukraine та виборола друге місце в компетенції «Перукарське мистецтво».

Зізнається, що спершу не хотіла йти на конкурс, але підтримка викладачів була сильнішою за страх поразки.

В інтерв'ю для WorldSkills Ukraine дівчина розповіла про рішення стати перукаркою та підкорення професійних висот.


Як обрала професію?

Я змалку хотіла бути перукарем, любила заплітати коси, звертала увагу на зачіски людей. У школі задумувалася про вступ на психолога, проте інтерес до сфери краси переважив.

Мені подобається створювати гарний настрій, дарувати позитивні емоції. У моїй професії є постійна комунікація з клієнтом і це дуже драйвить.


Як пройшов вступ і навчання в училищі?

Вступила після 11-го класу та вчилася близько півтора року. Мій вибір професії в родині сприйняли нормально, а от серед однокласників не всі зрозуміли рішення.

Вчитися було доволі важко. Я з дитинства роблю все лівою рукою, а стригти вчили правою. Мені пощастило з викладачкою, вона знайшла окремий підхід. Поступово навчилися розуміти одна одну: вона пояснювала та навіть дещо робила лівою рукою, аби я засвоїла матеріал. Мене це дуже вразило.

В майбутньому хочу мати такі ж професійні навички як у неї, а також, можливо, так само допомогти комусь у навчанні. У перукарстві ця особливість впливає на практичну підготовку, проте на якості роботи не позначається.


З чим працюєш зараз?

Я займаюся жіночими, чоловічими та дитячими стрижками. Не дуже люблю зачіски робити, хоча досвід маю. Робила весільні зачіски, до дня народження, на концерти. Це дуже хвилююче й відповідально, зі стрижками мені працювати легше.

Ще мене цікавить фарбування волосся, різні техніки, але там багато тонкощів. Відверто розумію, що не маю достатньо досвіду в колористиці.


Траплялося, щоб клієнт залишився не задоволеним?

Так, на початку. Клієнт неправильно пояснив чого хоче, тож виникла неприємність. Я старалася її виправити.

Ситуація навчила мене будувати діалог і розуміти запит людини.


Які були враження від студентської практики?

Я проходила практику в чортківському салоні. Там знов виплила моя особливість стригти лівою рукою. З викладачкою ми знайшли спільну мову, а от з куратором практики швидко не вийшло. Я робила все «за методичкою», ну й щоб мені зручно було. Кураторка бачила результат і згодом почала мені довіряти.


Пам'ятаєш першу стрижку не в ролі студентки-практикантки?

Так, було дуже страшно. Це була чоловіча коротка стрижка. Через хвилювання робила її довше, ніж зазвичай. Зараз цей чоловік мій постійний клієнт. Більше того, вся його сім'я стрижеться в мене.


Чи швидко вдалося знайти роботу після практики?

Так, доволі швидко. Влаштувалася перукарем у салон краси в Чорткові, але довелося піти звідти.


Війна вплинула на плани?

Так, дуже сильно. Нас у родині четверо, тож коли вітчим пішов воювати, мама попросила допомогти з меншими. Ще й власниця вирішила тимчасово закрити салон, мала на це свої причини.

Крім того, мамин брат зараз на війні. Багатьох забрали з нашої родини. Хвилююся за близьких, але робота допомагає переключитися.

Я зараз стрижу переселенців. У моєму рідному селі багато людей із Київської, Миколаївської, Харківської областей. Під час стрижки спілкуємося про різне. Хочеться вірити, що моє співчуття допомагає їм пережити побачений жах.


Як пройшов конкурс?

Дізналася про нього від викладачки. Спочатку не хотіла подаватися, не було впевненості у власних силах. Але мене переконали, що варто спробувати. Я не розраховувала на перемогу, бо знала, що будуть і досвідчені перукарі.

Цікава штука: коли готувалися до практичного блоку, мені випало робоче місце під другим номером. Хлопець, який був у мене моделлю, пожартував, що я посяду друге місце. Я тоді не звернула уваги, але зрештою так і вийшло.

Конкурс допоміг повірити в себе, зменшив страх перед невідомим і незвичним. Сподіваюся, що колись і перше місце буде моїм.


Що мотивувало взяти участь?

Мої викладачі. Я дуже поважаю свою викладачку практики, вона вірить у мене та постійно підтримує. Хотіла їй довести, що ця віра не даремна.

Якщо ж говорити про приз, який би мотивував, то хотіла б потрапити на майстер-клас відомого перукаря в крутий салон. Мені б це було цікаво.


Розкажи про професійні плани, про що мрієш?

Хочу мати власний салон. Мене цікавить усе, що пов'язано з перукарством. Хочу стати асом у цій сфері. Ще до війни почала вчитися на майстра манікюру, проте тепер все на паузі.


Хочеш надавати більше послуг?

Можливо. Я довго не могла знайти майстра, який би робив мені гарно нігті. Вирішила спробувати. Думала, що це легко, але виникло чимало нюансів. Треба вчитися багатьом речам, адже можна нігті зіпсувати, інфекції занести. Без навчання на курсах, самотужки чи по відео з YouTube, гарною манікюрницею не станеш.


Ніколи не було відчуття, що ти помилилася з вибором фаху?

В жодному разі! Навпаки, з кожним днем роботи тільки переконуюся, що вибір правильний.

Для повного щастя не вистачає тільки мирного неба над головою та близьких поруч, щасливих і здорових. Решту, як зараз часто повторюють, відбудуємо.