A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Навчання на європейському обладнанні та стажування майстрів в Німеччині — кейс Чернігівського ліцею

Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту за 2 роки змінив підхід до підготовки електромонтажників, обладнав робочі місця для них технікою Siemens і створив умови для підвищення кваліфікації педагогів. Партнерами у розвитку цього напряму для них стали фахівці німецьких професійних шкіл, співпраця з якими триває вже 19 років.

У 2020 році в ліцеї планують опанувати системи, пов'язані з сонячною електроенергією та пристрої для облаштування “розумних будинків”. Наприклад, вже зараз заклад самостійно обладнав 2 макети, які відтворюють обладнання “розумного будинку” та дозволяють учням на тренажерах навчитись налаштовувати прилади віддалено.

Втілити ці ідеї вдалось, зокрема, завдяки обміну викладачами: за час співпраці 8 майстрів виробничого навчання пройшли стажування у Німеччині та вивчили сантехнічні та електротехнічні технології, за якими працюють місцеві фахівці. Більшість видатків, пов'язаних із поїздками, покривались німецькою стороною.

“Я очолюю ліцей 2 роки, і чималий шматок напрацювань, виходить, що отримав у “спадок”. Моїм завданням стало продовжити це партнерство, дозволити співробітникам більше їздити за кордон, дізнаватися, як там розвивається профосвіта і привозити цей досвід сюди. Зрештою, нам вдалось здійснити такий обмін і для молоді — кілька років тому учні німецької професійної школи були в нас на стажуванні”, — розповів директор Чернігівського ліцею Максим Поджарий.

Розпочати партнерство вдалось завдяки тому, що Чернігів та місто Меммінген (Німеччина) є містами-побратимами. Український заклад співпрацює з місцевою професійною школою ім. Йохана Бірвірта.

За період співпраці з німецькими партнерами Чернігівський ліцей:

  • обладнав 16 робочих місць технікою Siemens, за якою учні-електромонтажники тепер опанують практичні навички;
  • подався на оформлення ліцензії для підготовки дорослих, які хочуть опанувати професію електромонтажника або пройти підвищення кваліфікації у їхньому закладі —  отримав 26 звернень;
  • зацікавив вступників непрофільними для закладу професіями: якщо раніше найбільше груп набиралося за професіями залізничників, то зараз перші позиції ділять сантехніки та електромонтажники;
  • підвищив рівень підготовки випускників. Вони затребувані не лише серед місцевих роботодавців, а й в усій Україні: працюють в Укрзалізниці, київській компанії “Сейм-93” та чернігівській — “ТАН”;
  • інвестувавши в освіту майстрів та нове обладнання, заклад отримав ліцензію на проведення вимірювань у силових мережах підприємств.

Зараз у Чернігівському ліцеї навчаються 443 учні, з яких 67 вчаться на електромонтажників. Опанувати тут робітничу професію можуть випускники після 9-го класу за 3 роки. Строк навчання після 11-х класу складає 1 рік — усе залежить від професії, яку обрав вступник та кваліфікації, яку він хоче здобути.

Дізнатися про вступ до Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту можна за номером (0462)-677-285 або написавши лист на [email protected]

Офіційний сайт ліцею: https://www.chplzt.cn.ua/ 

Довідково:

У 2019 році стартувала масштабна реформа професійно-технічної освіти. Результатом цих змін мають стати комфортні умови для навчання учнів, стимули для ефективної роботи педагогів та інструменти, які дозволять бізнесу впливати на політику підготовки кадрів у регіоні.

У межах реформи МОН співпрацює з програмою “EU4Skills: кращі навички для сучасної України”. Її завданням є підвищення ефективності змін у профосвіті та модернізація інфраструктури. Програма фінансується ЄС та державами- членами: Німеччиною, Фінляндією та Польщею, і працює на національному рівні та у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій.