A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Відповіді на поширені запитання




1. Як можна ознайомитися з інформацією про проєкти Erasmus+?

Інформацію можна знайти на сайті Національного Erasmus+ Офісу в Україні за посиланнями:  https://erasmusplus.org.ua/ або  https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/

Крім того, під час вебінарів щодо міжнародного співробітництва у профосвіті було надано більше інформації щодо цього. Переглянути заходи можна на Facebook-сторінці МОН:


2. Яким чином можливо залучати до співпраці партнерів з інших країн без попереднього досвіду роботи в межах Програми Erasmus+?

Радимо створювати консорціуми для підготовки та впровадження проєктів.


3. Яким критеріям повинен відповідати здобувач професійної освіти, щоб скористатися можливостями Програми Erasmus+ в межах проєктів мобільності?

Перевага надається особам, які знають іноземні мови, мають успіхи в навчанні, є вмотивованими до власного розвитку. Остаточний перелік критеріїв формується партнерством, яке спільно реалізує мобільність.


4. Чи можливо та як саме залучати викладачів іноземної мови до участі в проєктах за підтримки Erasmus+?

Так, це можливо. Усі працівники можуть стати членами робочої групи закладу, відповідальної за впровадження проєкту, досягнення мети та виконання завдань. Іноземна мова є інструментом для ефективної реалізації проєктів, тому залучати профільних фахівців буде доцільно.


5. Якими є можливості безкоштовного міжнародного стажування для викладачів закладів профосвіти?

Заклад професійної освіти має податись на конкурс разом з європейськими партнерами, виграти і таким чином створити можливості для стажування своїх викладачів.


6. Яким чином проєкти Erasmus+ можуть сприяти розробці стандартів і навчальних програм професійно-технічної освіти?

Проєкти Erasmus+ можуть бути спрямовані на модернізацію освітніх програм та вдосконалення освітнього процесу.


7. Як організувати кар’єрне консультування у закладах освіти? Чим тут може бути корисною Програма Erasmus+?

Програма Erasmus+ може допомогти організувати кар’єрне консультування в закладах освіти. Все залежить від якості підготовленої проєктної заявки закладу, яка спрямована на створення умов для кар’єрного консультування у закладах освіти.


8. В яких галузях промисловості та економіки вже є досвід міжнародної співпраці в контексті професійно-технічної освіти?

З базою проєктів Erasmus+ за участі українських освітніх установ можна ознайомитись за посиланням.


9. Яка форма написання проєкту?

Кожний конкурс пропонує свою аплікаційну форму. Вона стає активною для заповнення після оголошення конкурсу за конкретним напрямом Програми Erasmus+ тут.


10. Чи є обов'язковою участь у проєктах молодіжних організацій?

Програма Erasmus+ пропонує можливості для організацій за різними напрямами. Участь молодіжних організацій очікується у проєктах за напрямом “Молодь”.

Водночас будь-які організації можуть брати участь у проєктах за усіма напрямами залежно від мети, завдань проєкту та ролі організації у конкретному проєкті.


11. Чи можуть заклади професійної освіти самостійно брати участь у проєктах?

Усе залежить від вимог щодо участі у кожному напрямі Програми Erasmus+. Як правило, проєкти реалізуються у партнерствах.




12. Як правильно готувати бюджетну частину проєкту?

Усі вимоги щодо підготовки бюджету проєкту – в умовах щодо підготовки проєктної заявки у Керівництві до програми та на Порталі учасників (необхідно перейти до аплікаційної заявки).


13. Які організації відкриті до взаємодії? Чи існує перелік навчальних закладів з інших країн, які зацікавлені у співпраці з українським закладами освіти?

Визначеного переліку зацікавлених організацій немає. Необхідно здійснювати пошук саме тих організацій, які зацікавляться партнерством для реалізації вашої спільної проєктної ідеї.

Ресурси пошуку партнерів: http://eupartnersearch.com/Default.aspx

Національні агентства Erasmus+:

Відео з рекомендаціями.


14. Які напрями міжнародної співпраці закладів професійної освіти можливі на цей час?

Щодо відкритих конкурсів – слідкуйте за оголошеннями та анонсуванням вебінарів для представників профосвіти.

Для України у сфері ПТО відкриті такі напрями: Mobility for learners and staff in VET, Capacity-building in the field of VET тощо. Більше інформації у Керівництві до програми.