A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Пів мільйона на обладнання майстерень для електромонтажників, вивчення відновлювальної енергетики та мехатроніки – кейс професійного училища №21 м. Миколаєва


Вище професійне училище №21 м. Миколаєва єдине в Україні готує фахівців за професією «Електрорадіомонтажник судновий» випускники цього напряму затребувані на суднобудівних підприємствах і мають гідну зарплату. Для якіснішої підготовки учнів за останні 2 роки училище повністю змінило методику підготовки електромонтажників. Заклад залучив близько півмільйона гривень на обладнання майстерень та лабораторій, а ще у партнерстві з бізнесом облаштував місця для практики відповідно до вимог виробництв.

Нині у миколаївському училищі навчається 740 учнів, з яких 38% опановують професії, пов’язані з електротехнічною галуззю.

«Оскільки значна частина учнів опановують електротехніку, кілька років тому ми облаштували 3 профільні лабораторії: «Робототехніки та пристроїв для розумного будинку», «Силового електрообладнання» та «Електроосвітлення та пускорегулючої апаратури». Інвестиції в інфраструктуру одразу позначилися на якості підготовки учнів, допомогли залучити місцевий бізнес до співробітництва. Зараз плануємо докладніше вивчити системи відновлювальної енергетики та мехатроніки, а далі увести їх в освітній процес. Більше того, цього року наш профтех отримає обладнання для кабінетів фізики, біології і STEM-лабораторію», розповів директор Вищого професійного училища №21 Сергій Архипов.

Упродовж 3 років профтех також почав співпрацювати з місцевими підприємствами електротехнічного напряму. Вони готові приймати учнів на виробничу практику, а після випуску пропонувати їм відкриті вакансії. Серед партнерів училища – ТОВ СП «Нібулон», ТОВ «Південна суднобудівна компанія», ТОВ «Комелектронпром»,ТОВ «Електрим-2000», ТОВ «Схід-Захід-Енерго», ТОВ «Торгова миколаївська електротехнічна компанія» та інші.

Торік професійне училище №21 відібрали для участі у програмі ЄС «EU4Skills: кращі навички для сучасної України». Участь у програмі відкриє нові можливості для закладу у контексті оновлення освітніх програм, тренінгів для викладачів та створення більш комфортних умов для навчання.

«Окрім практичної підготовки, ми прагнемо, щоб зміст навчання відповідав тому, що реально відбувається на виробництві. Тому заклад активно застосовує нові державні стандарти, які складаються за компетентнісним підходом. Водночас наші викладачі беруть участь у розробленні таких стандартів за професіями, які є профільними для нас, наприклад, для електрорадіомонтажників суднових», – зазначив Сергій Архипов.

Опанувати тут робітничу професію можуть випускники після 9-го класу за 3 роки. Строк навчання після 11-х класу складає близько 1 року – усе залежить від професії, яку обрав вступник, та кваліфікації, яку він хоче здобути.

Дізнатися про вступ до Вищого професійного училища №21 м. Миколаєва можна за номером (0512) 55-25-68 або написавши лист на vpu_21@ukr.net.

Офіційний сайт училища: vpu21.com.ua

Довідково. 

У 2019 році стартувала масштабна реформа професійної (професійно-технічної) освіти. Результатом цих змін мають стати комфортні умови для навчання учнів, стимули для ефективної роботи педагогів та інструменти, які дозволять бізнесу впливати на політику підготовки кадрів у регіоні.

У межах реформи МОН співпрацює з програмою ЄС «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». Її завданням є підвищення ефективності змін у профосвіті та модернізація інфраструктури. Програма «EU4Skills», що фінансується ЄС і державами-членами – Німеччиною, Фінляндією та Польщею – працює на національному рівні та у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій.