A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Перенавчання дорослих, майстерні із сучасною технікою і спортзал за 2 млн гривень – кейс Квасилівського професійного ліцеюКвасилівський професійний ліцей – один із найкращих профтехів на Рівненщині, який розвиває діяльність за усіма освітніми напрямами одночасно. Тут працюють над кількома міжнародними проєктами, подаються на конкурси зі створення навчально-практичних центрів, готують учнів за дуальною формою, розвивають інклюзивну освіту та адаптують програми для перекваліфікації дорослих.

Зараз у закладі навчається 490 учнів. Із них 25 обрали дуальну форму навчання – це означає, що більшість навчального часу вони опановують знання в умовах виробництва, а теорію вивчають у закладі з викладачами.

«Спочатку ми застосовували елементи дуального навчання для підготовки швачок. Тоді нашим партнером стала рівненська меблева фабрика «Морган Феніче», яка входить до великого міжнародного холдингу Home Group Holdings. Більшість випускників тієї групи потім працевлаштувалась на це виробництво. Крім того, наш партнер зауважив, що під час навчання учні були максимально вмотивовані до роботи після випуску саме на їхньому підприємстві. Маючи такий позитивний досвід, ми плануємо готувати за дуалкою ще електрогазозварників, але поки шукаємо роботодавця в регіоні для спільної роботи», – зазначив директор Квасилівського професійного ліцею Олександр Савчук.

Для того, щоб усі учні мали доступ до якісної практики, в ліцеї постійно оновлюють обладнання у виробничих майстернях. Наразі тут діє 3 навчально-практичні центри, де здобувають знання й практику майбутні фахівці:

  • слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів (автослюсарі);
  • електрозварники ручного зварювання, електрозварники на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах, зварники;
  • рихтувальники кузовів, автоводії, майстри з діагностики електрообладнання машин, транспортних логістів, слюсари-ремонтники тощо. 

Окрім підготовки учнів, заклад використовує ресурси центрів для перенавчання дорослих, проводить підвищення кваліфікації педагогів інших профтехів. Упродовж останніх двох років на базі центру для автослюсарів пройшли стажування 67 педагогів з різних областей України. Загалом у навчально-практичних центрах Квасилівського ліцею проведено 27 майстер-класів, учасниками яких стали майже 700 людей.

Також там дбають про дозвілля учнів. Торік у ліцеї завершили капітальний ремонт спортивної зали: її обладнали гардеробом, душовими кабінами, новими тренажерами. Загалом у ремонт інвестували понад 2 млн гривень.

«Якісна освіта – це не тільки про нову інфраструктуру для навчання та дозвілля, відремонтовані класи. Для мене це означає насамперед гнучкість та доступність. Серед місцевих я бачу великий запит на перенавчання, підвищення кваліфікації. Тож ми адаптували навчальні плани, отримали необхідні ліцензії та вчимо дорослих за професіями: слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, зварник, електрогазозварник,  електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах, електрозварник ручного зварювання. Крім цього, в нас відкрито три інклюзивні групи, де навчаються 10 учнів з особливими освітніми потребами. Вони опановують професію автослюсаря, кухаря, кондитера, тістороба», – пояснив Олександр Савчук.

За останні 4 роки ліцей став учасником кількох міжнародних проєктів. Один з них – «Покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону» – дозволив отримати технічну допомогу для оновлення обладнання в майстерні для автослюсарів. До того ж створили лабораторію з технічного обслуговування автомобілів – її наповнили сертифікованим обладнанням компанії BOSCH.

Завдяки іншому проєкту («Обмін досвідом Естонії для підтримки реформ професійної освіти України», який втілювався в межах співпраці України з Фондом INNOVE (Естонія)), ліцей змінив формат навчання та створив освітні програми для низки професій. Викладачі Квасилівського закладу також змогли поїхати до Естонії для того, щоб відвідати провідні профтехшколи та перейняти їхній позитивний досвід.

У 2019 році Квасилівський професійний ліцей став одним із 21 закладу профтехосвіти країни, що відібрали для пілотування Програми ЄС «EU4Skills: кращі навички для сучасної України». Участь у програмі, зокрема, передбачає створення на базі кількох обраних закладів Центрів професійної досконалості. Вони стануть інноваційними хабами, де будуть застосовувати найпрогресивніші освітні практики та ділитимуться своїм досвідом з іншим профтехами по всій країні. Крім того, завдяки участі в Програмі працівники ліцею вже у 2020 році пройшли навчання з використання новітнього програмного забезпечення Microsoft 365, онлайн-курс з підвищення цифрових компетентностей та почали працювати над планом розвитку.

Вступити до Квасилівського професійного ліцею учні 9-х та 11-х класів зможуть як тільки отримають атестати про здобуту шкільну освіту. Проконсультуватися щодо вступу можна за номером (0362)20-34-62 або надіславши лист на пошту kvasilov.proflicey@ukr.net

Сайт Квасилівського професійного ліцею.

Довідково. 

У 2019 році стартувала масштабна реформа професійно-технічної освіти. Результатом цих змін мають стати комфортні умови для навчання учнів, стимули для ефективної роботи педагогів та інструменти, які дозволять бізнесу впливати на політику підготовки кадрів у регіоні. 

У межах реформи МОН співпрацює з програмою ЄС «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України», що фінансується ЄС та його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Фінляндією та Естонією. Завданням Програми є підвищення ефективності змін у профосвіті та модернізація інфраструктури обраних закладів. Програма EU4Skills працює на національному рівні та в 7 пілотних областях – Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій.