A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Два в одному: як заробляють і навчаються учні Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі

 


Отримувати хорошу зарплату можна вже під час навчання – про це розповідають учні Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі. Під час навчання на виробництві їм нараховують стипендію та зарплату, яка складає близько 3,5 тис. на місяць. Після випуску учнів чекає успішна робота на підприємстві, і підтвердженням цього є середній рівень працевлаштування у закладі – він становить понад 85%.

«Розширювати варіанти навчання ми почали у 2019 році. Тоді нам запропонувала співпрацю компанія "Вікна Віконда". У них не вистачало кваліфікованих робітників, а нових працівників через брак навичок потрібно було навчати з нуля. На запит роботодавця ми отримали ліцензію для підготовки за професією "Монтажник - складальник металопластикових конструкцій. Муляр" та почали навчати учнів за дуальною формою. Так, наставник підприємства вчить учнів працювати за сучасними методиками та технологіями, а ми даємо якісну теоретичну базу. Зараз наше партнерство дуже успішне: учні навчаються на підприємстві, заробляють кошти, а потім залишаються там працювати», – зазначає директор Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі Валерій Яременко.

Нині у закладі навчаються 324 учні, з них 25 – за дуальною формою. Обрати дуальну форму можуть тільки ті, хто вступив після 11 класу і має повну загальну середню освіту. Термін навчання за дуальною формою складає 1,5 роки.

Для того, щоб усі учні мали доступ до якісної освіти, профтех вкладає багато ресурсів у розвиток інфраструктури. Тут працюють два навчально-практичних центри. Один з них побудували нещодавно, у 2020 році, за професією "Монтажник систем утеплення будівель". В іншому центрі готують за будівельним напрямом ще з 2004 року.

Завдяки обладнанню центрів заклад проводить підготовку дорослих. У центрі вони можуть пройти стажування, підвищити кваліфікацію або опанувати професію з нуля. Таке навчання заклад надає за професіями:

 • електрогазозварник;
 • монтажник систем утеплення будівель;
 • монтажник гіпсокартонних конструкцій;
 • монтажник санітарно-технічних систем і устаткування;
 • покрівельник рулонних покрівель та покрівель із штучних матеріалів;
 • покрівельник сталевих покрівель;
 • муляр;
 • маляр;
 • штукатур;
 • лицювальник-плиточник;
 • столяр будівельний;
 • тесляр;
 • робітник зеленого будівництва;
 • продавець продовольчих товарів;
 • продавець непродовольчих товарів;
 • кухар. 

Торік 351 дорослий пройшов навчання у Криворізькому центрі.

Про підготовку педагогів тут теж постійно дбають: викладачі та майстри виробничого навчання регулярно беруть участь в різних тренінгах та курсах підвищення кваліфікації. З найцікавішого – центр був учасником німецько-українського проєкту «Професійна освіта в будівельній галузі України». Це дозволило викладачам пройти курси з професійної підготовки, перейняти досвід у колег з Німеччини.

Заклад докладає багато зусиль для того, щоб співпрацювати з різними роботодавцями. Він має понад 20 різних партнерів. Основними є підприємства електротехнічного профілю, наприклад, ЗАТ «КЗГО», ПрАТ «ЦГЗК», ТОВ «НВП-Рудпромавтоматика», «Інваріант», і будівельного напряму, такі як ПАТ «Криворізька будівельна компанія», «Будінвент Плюс», «ТАУРАС». Тут також налагодили партнерство із кафе та ресторами: ТОВ «Зоряна», ФОП «Веселе», «Какаду» та торговельними центрами «Агро Овен», «Епіцентр», «Фреш».

«Всі наші партнери – друзі закладу. Вони дуже допомагають нам в оновленні навчальних програм, закупівлі техніки та витратних матеріалів, запрошують учнів на стажування», – коментує Валерій Яременко.

Вже у червні Центр розпочне прийом заяв від вступників. Ознайомитись з умовами вступу до Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі можна за телефоном +38 (067) 632-15-30.

Сайт Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі.

Довідково.

У 2019 році стартувала масштабна реформа професійно-технічної освіти. Результатом цих змін мають стати комфортні умови для навчання, стимули для ефективної роботи педагогів та інструменти, які дозволять бізнесу впливати на політику підготовки кадрів у регіоні.

У межах реформи МОН співпрацює з програмою ЄС «EU4Skills: кращі навички для сучасної України», що фінансується ЄС та його державами-членами: Німеччиною, Фінляндією, Польщею та Естонією. Її завданням є підвищення ефективності змін у профосвіті та модернізація інфраструктури обраних закладів. Програма EU4Skills працює на національному рівні та в 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій.