A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Дистанційне навчання


12 березня усі заклади дошкільної освіти були переведені на дистанційне навчання. З 1 червня заклади позашкільної освіти можуть відновити роботу в регіонах, де буде запроваджено послаблення протиепідеміологічних заходів. У закладах позашкільної освіти буде дозволено проводити заняття у групах до 10 осіб та заборонено масові заходи. Про це йдеться в листі Міністерства освіти і науки, який був розісланий 29 травня 2020 року.

Тим не менше, заклади позашкільної освіти можуть продовжувати свою роботу дистанційно. МОН підготувало рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах позашкільної освіти під час карантину. Режим роботи усіх працівників та форму дистанційного навчання визначає керівник закладу, враховуючи особливості регіону та закладу. 

Педагогам радять пройти навчання на Національній онлайн-платформі з цифрової грамотності «Дія», де представлено освітні серіали «Базові цифрові навички» та «Цифрові навички для вчителів». Ці серіали навчать вільно користуватись комп’ютером, смартфоном та планшетом і планувати більш інтерактивне онлайн-навчання.

Педагоги також можуть навчитись організації дистанційного навчання на Онлайн EdCamp 2020. У відео розповідають про використання інструментів, платформ та ресурсів для організації онлайн-навчання.


Як обрати платформу та ресурси для дистанційного навчання?

З переліком платформ для онлайн-навчання, які рекомендує МОН можна ознайомитись у рекомендаціях. При виборі платформи, інструментів та ресурсів для дистанційного навчання необхідно звертати увагу на такі критерії:

  • наскільки ресурс та онлайн-інструмент допомагає досягнути очікуваних результатів навчання; 

  • універсальність – можливість використовувати ту саму платформу для всіх занять;

  • зрозумілість інтерфейсу для дітей різного віку;

  • доступність для дітей з особливими освітніми потребами;

  • можливість використовувати на пристроях з різними операційними системами;

  • безпечність – варто мінімізувати платформи, що збирають персональні дані дітей та педагогів.

Де можна переглянути приклади позашкільних занять?

Державні центри позашкільної освіти продовжили свою роботу дистанційно в період карантину. З прикладами занять та майстер-класів державних центрів можна ознайомитись на їхніх сторінках:

Національний центр «Мала академія наук України»

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Український державний центр позашкільної освіти

Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді


Організація дистанційного навчання в системі позашкільної освіти