12 березня усі заклади дошкільної освіти були переведені на дистанційне навчання. З 1 червня заклади позашкільної освіти можуть відновити роботу в регіонах, де буде запроваджено послаблення протиепідеміологічних заходів. У закладах позашкільної освіти буде дозволено проводити заняття у групах до 10 осіб та заборонено масові заходи. Про це йдеться в листі Міністерства освіти і науки, який був розісланий 29 травня 2020 року.
Тим не менше, заклади позашкільної освіти можуть продовжувати свою роботу дистанційно. МОН підготувало рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах позашкільної освіти під час карантину. Режим роботи усіх працівників та форму дистанційного навчання визначає керівник закладу, враховуючи особливості регіону та закладу.
Педагогам радять пройти навчання на Національній онлайн-платформі з цифрової грамотності «Дія», де представлено освітні серіали «Базові цифрові навички» та «Цифрові навички для вчителів». Ці серіали навчать вільно користуватись комп’ютером, смартфоном та планшетом і планувати більш інтерактивне онлайн-навчання.
Педагоги також можуть навчитись організації дистанційного навчання на Онлайн EdCamp 2020. У відео розповідають про використання інструментів, платформ та ресурсів для організації онлайн-навчання.
Як обрати платформу та ресурси для дистанційного навчання?
З переліком платформ для онлайн-навчання, які рекомендує МОН можна ознайомитись у рекомендаціях. При виборі платформи, інструментів та ресурсів для дистанційного навчання необхідно звертати увагу на такі критерії:
наскільки ресурс та онлайн-інструмент допомагає досягнути очікуваних результатів навчання;
універсальність – можливість використовувати ту саму платформу для всіх занять;
зрозумілість інтерфейсу для дітей різного віку;
доступність для дітей з особливими освітніми потребами;
можливість використовувати на пристроях з різними операційними системами;
безпечність – варто мінімізувати платформи, що збирають персональні дані дітей та педагогів.
Державні центри позашкільної освіти продовжили свою роботу дистанційно в період карантину. З прикладами занять та майстер-класів державних центрів можна ознайомитись на їхніх сторінках:
Національний центр «Мала академія наук України»
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
Український державний центр позашкільної освіти
Організація дистанційного навчання в системі позашкільної освіти