A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Український державний центр позашкільної освіти (УДЦПО)


Контактна інформація 

Адреса: 01021, м. Київ, Кловський узвіз, 8.

Телефони:+38 (044) 253-75-25.

Сайт: udcpo.gov.ua, е-mail: [email protected]

УДЦПО в соціальних мережах:

Facebook

YouTube


Про центр

Український державний центр позашкільної освіти (далі – УДЦПО) – це державний заклад, який забезпечує координацію роботи художньо-естетичного і науково-технічного напрямів позашкільної освіти/ УДЦПО проводить системну роботу, спрямовану на формування соціальної активності та громадянської самосвідомості молоді через підтримку органів учнівського врядування, координує діяльність Всеукраїнської ради старшокласників та зосереджує свою діяльність у мережі Учнівської Ліги України.

В УДЦПО створено умови для розвитку активної, відповідальної, підприємливої, креативної, творчої еліти України, яка володіє сучасними компетентностями та здатна забезпечити сталий і поступальний розвиток держави та успішно адаптуватися в сучасному суспільстві.

УДЦПО – лідер упровадження якісних освітніх послуг та інновацій у сфері позашкільної освіти, що створює умови для роботи в єдиному освітньому просторі.

УДЦПО – єдина команда та провідна платформа для розроблення, вивчення, апробації та впровадження інноваційних технологій у сфері позашкільної освіти. Ми розвиваємо інтерес до світопізнання та позитивне ставлення до оточуючого світу, формуємо компетентності, необхідні для життєвої, творчої та професійної самореалізації.


Нашими цінностями є:

  • Мотивація – активно працюємо задля сталого розвитку України.
  • Особистість  орієнтуємося на дитиноцентризм; батьки вихованців – наші партнери.
  • Професіоналізм  створюємо умови для допрофесійної підготовки та забезпечуємо професійний розвиток.
  • Інноваційність  шукаємо, творимо, вдосконалюємося.
  • Співпраця  сповідуємо педагогіку партнерства за формулою «Діти + Батьки + Колеги = Партнери».
  • Орієнтація на результат – чітко знаємо, чого прагнемо. Досягаємо запланованого.
  • Відкритість  працюємо на принципах прозорості; підсумки діяльності доступні всім – колективу, партнерам, суспільству.
  • Адаптивність – у мінливому світі високих технологій працівники мають однаково легко адаптуватися до всіх нововведень.

Починаючи з з 2002 року Міністерством освіти і науки України, органами управління освітою, педагогічними колективами закладів освіти проводиться значна робота, щодо формування пріоритетів та стратегічних напрямків у роботі з дітьми та учнівською молоддю, підтримки соціально активних програм, ініціатив та проєктів органів учнівського самоврядування. Зазначена робота регламентована статтями 28 та 70 Закону України «Про освіту».


Основні напрями діяльності УДЦПО:

Художньо-естетичний напрям протягом багатьох років залишається найчисельнішим щодо охоплення дітей та молоді позашкільною освітою. Структуру художньо-естетичного напряму складають такі профілі: музичний, вокальний, хореографічний, театральний, цирковий, образотворчий, декоративно-ужитковий, фото- та кіномистецтва.

Організаційно-масові заходи всеукраїнського та міжнародного рівнів, які організовуються та проводяться УДЦПО, дають можливість продемонструвати неповторність таланту кожного окремого вихованця та колективу. Щорічно таких заходів проводиться більше 80, а участь у них беруть більше 100 тис. обдарованих дітей.

Науково-технічний напрям відіграє важливу роль у формуванні науково-технічного світогляду юного покоління. Його структуру складають такі профілі: початково-технічний, спортивно-технічний, предметно-технічний, інформаційно-технічний, художньо-технічний, виробничо-технічний.

Вихованці гуртків науково-технічного напряму традиційно демонструють високі результати на конкурсах, змаганнях, виставках і фестивалях різних рівнів, здобувають найвищі нагороди на престижних міжнародних змаганнях, зберігають і примножують славні традиції українського спорту, зміцнюють авторитет нашої держави у світовому співтоваристві. Це переможці та призери чемпіонатів України, чемпіонатів світу та Європи, кубкових змагань з авто-; авіа-, судномодельного, радіоспорту та ін.

Всеукраїнська мережа Лідерів учнівського самоврядування, через підтримку органів учнівського врядування та координацію діяльності Всеукраїнської ради старшокласників, реалізовує проєкти за участю прогресивної молоді. Формат організації та проведення заходів та проєктів визначається УДЦПО в кожному регіоні з урахуванням поточної ситуації в країні під час воєнного стану. З метою удосконалення механізмів урахування думки дитини під час вирішення питань, що стосуються її життя, забезпечення ефективної взаємодії між громадськими організаціями та органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підтримка дитячих ініціатив у новому навчальному році відбувається проведення традиційних всеукраїнських лідерських заходів та актуальних проєктів, ініційованих обласними радами самоврядування дітей та за участі партнерів із числа громадських молодіжних організацій.


 Наші партнери

Продовжується співпраця УДЦПО з Генеральним штабом Збройних Сил України, Сухопутними військами Збройних Сил України у проєктах, зазначених у річному Плані заходів УДЦПО.

Співпраця з громадськими організаціями: Всеукраїнською молодіжною радою, з School Recycling World та Let's do it Ukraine, Федерацією судномоделізму і судномодельного спорту України, Федерацією ракетомодельного спорту України, Федерацією авіамодельного спорту України, Федерацією картингу України, Товариством сприяння обороні України, ТОВ «АртФестЦентр», Товариством сприяння обороні України, з федераціями авіа-, судно-, ракетомодельного спорту України, спортивними клубами, секціями з технічних видів спорту, Українською федерацією автомодельного спорту зі статусом «Національна», Національною дитячою радою, Спортивною радіопеленгацією України, ГО «Сурми звитяги», ГО «Коло.Медіа», ГО «Ліга радіоаматорів України», МГО «Київський Інтелект Клуб», Всесвітньою організацією судномодельного спорту NAVIGA, Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, ГО «Глобальна федерація таеквон-до м.Києва», ГО «Всесвіт у гармонії», Інститутом модернізації змісту освіти, Академією сучасної освіти, Академією педагогічних наук, Центральним інститутом післядипломної педагогічної освіти та ін.

Налагоджено партнерські стосунки з Освітнім центром Верховної Ради України, Громадською організацією «Національна дитяча рада», Льотною академією Національного авіаційного університету.

УДЦПО спільно з ГО «Броботс» і ТОВ «Заклад позашкільної освіти «Інжинірингова школа Броботс» продовжує реалізувати проєкт державно-приватного партнерства з надання освітніх послуг дітям, які набувають компетентності в позашкільній освіті, застосовуючи їх у сфері загальної середньої освіти: компетентності, здобуті в гуртках, які діти відвідують в УДЦПО, застосовують в «Центрі освіти «Оптіма».


У 2022 році започатковано:

  • Дитяче онлайн-радіо «Паляниця», в етері якого відбувається трансляції аудіозаписів виступів вихованців ЗПО для підтримки морального духу наших захисників і цивільних співгромадян – дітей і дорослих;
  • Всеукраїнський відео-хаб «Позашкілля – там де я!» постійно працює на ютуб-каналі УДЦПО, де розміщуються короткі відеозаписи про роботу гуртків і творчих об’єднань, про дитячі досягнення (майстер-класи, мистецькі виступи, фрагменти роботи гуртків різних профілів, корисні поради для дітей, їхніх батьків і педагогів);
  • Вишиванкове PATRIOT-DEFILE online;
  • Всеукраїнську інтелектуальну онлайн-гру «Евристорі-Я», метою якої є залучення вихованців до пошуку цікавих фактів про Україну, розвиток здібностей і навичок командної роботи, формування національно-патріотичної свідомості;
  • проєкт «Захисники минулого – захисники сьогодення», у межах якого було створено фото- та відеоконтент національно-патріотичного спрямування, проведено серію лекцій на тему: «Від Київської Русі до сьогодення», флешмоби, майстер-класи, відкриті заняття та покази науково-історичних і документальних фільмів про захисників України різних часів. 

Досягнення вихованців у Міжнародних заходах у 2022 році

На Чемпіонаті світу зі спортивної радіопеленгації (червень, м. Тиргу-Жіу, Румунія) юнацька збірна команда України виборола 7 золотих, 9 срібних і 4 бронзових медалі. В особистому заліку – 2 срібні медалі отримали вихованці гуртка «Спортивна радіопеленгація» УДЦПО У загальнокомандному заліку команда України посіла ІІ місце.

На Кубку Європи зі спортивної радіопеленгації (травень, м. Замосць, Польща) до юні спортсмени продемонстрували високу майстерність, фізичну та тактичну підготовку і в командному заліку здобули Кубок Європи.

На Чемпіонаті світу з ракетомодельного спорту серед юніорів (м. Бузеу, Румунія) збірна команда України виборола ІІ загальнокомандне місце. Крім того, особисті призові місця посіли вихованці ЗПО міст Ніжин, Шостка та Херсон.

У Чемпіонаті Європи з судномодельного спорту в класах моделей секції «М», ІІ ранг (серпень, м. Бухарест, Румунія) взяли участь 60 спортсменів із 11 країн: Болгарії, Румунії, Бельгії, Франції, Таїланду, Польщі, Угорщини, Чехії, Литви, Словакії та Україна. Серед юніорів отримав нагороди вихованець УДЦПО СвітозарійСелюнін, який посів ІІ місце у класі F3-E ю та ІІІ місце у класі ECO-expert ю.

На Відкритому Кубку Європи «Чорне море», моделі секції «C» (липень, м .Бургас, Республіці Болгарія) в особистому заліку вихованець Київського палацу дітей та юнацтва Удовенко Стефан виборов срібну медаль.

На Чемпіонаті світу з судномодельного спорту в класах моделей секції «FSR» (юніори) (липень-серпень, м. Конописка, Республіка Польща) отримали нагороди вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості м. Сміла Кавун Ярослав (ІІІ місце) та Кавун Ростислав (ІІІ місце).

На Чемпіонаті світу з авіамодельного спорту серед юніорів (вільнолітаючі моделі) (липень, м. Пордим, Болгарiя) в особистому заліку І місце виборов Пшеничний Андрій з м. Харків, ІІ місце Косило Олексій з м.Чернівці, ІІІ місце Новак Руслан з м. Кривий Ріг. За підсумкам проведення чемпіонату команда України посіла у загальнокомандному заліку у трьох класах моделей F1A, F1B, F1P F1P І місце.

На Чемпіонаті світу з авіамодельного спорту (кордові моделі) (серпень, м. Влоцлавек, Польща) срібні медалі отримали вихованці авіамодельного гуртка Харківського авіаційного інституту Панченко Станіслав та Чайка Володимир; бронзову нагороду – Побийпеч Макар, вихованець УДЦПО. Золоту медаль серед юнаків у змаганнях з моделей повітряного бою виборов Чорний Іван з міста Києва.

На Чемпіонаті світу з авіамодельного спорту – клас моделей F1D (грудень, Румунія) в особистому заліку Трусов Іван посів ІІ місце. Збірна команда серед юніорів виборола ІІІ місце загальнокомандне місце.

На етапі Кубка світу з ракетомодельного спорту «DubnicaMay 2022» (вересень, Словаччина) Струзман Родіон з Дніпропетровської області посів ІІІ місце в програмі змагань S4A в загальному заліку та І місце серед юніорів.

На Кубку світу з ракетомодельного спорту LjubljanaCup (категорія S8P) (жовтень, Словенія) юні спортсмени України вибороти 3 перших, 1 друге та 1 третє місця.


Протягом спортивного сезону 2022 року вихованці ЗПО виконали спортивні класифікаційні нормативи:

з судномодельного спорту:

  • «Кандидат у майстри спорту України» – 3 вихованці;

з авіамодельного спорту:

  • «Майстра спорту України» – вихованці
  • «Майстра спорту України міжнародного класу» – 1 вихованець;

з ракетомодельного спорту:

  • «Майстра спорту України» – 1 вихованець;

з автомодельного спорту:

  • «Кандидат у майстри спорту України» – 6 вихованців.

з радіоспорту:

  • «Майстра спорту України» – 2 вихованці;
  • «Кандидат у майстри спорту України» – 5 вихованців.

Виконали нормативи:

  • І спортивного розряду – 3 юних судномоделіста, 25 авіамоделістів, 8 радіоспортсменів та 13 ракетомоделістів;
  • ІІ спортивного розряду – 10 радіоспортсменів;
  • ІІІ спортивного розряду – 12 радіоспортсменів.

Наша стратегічна мета: формування активної, гнучкої системи діяльності основних напрямів позашкільної освіти, з наданням компетентностей, корисних для майбутнього наших здобувачів освіти!

Віримо в ПЕРЕМОГУ!

Все буде Україна!