A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Освітній проєкт «Афлатот»


Освітній проєкт «Афлатот»

16 листопада 2016 року підписано Меморандум про співпрацю у сфері дошкільної освіти між Міністерством освіти і науки України та міжнародною фундацією «Aflatoun International» (Нідерланди) з метою покращення роботи щодо підвищення рівня соціальних прав та фінансової освіти дітей дошкільного віку. Початком спільної роботи в даному напрямку став наказ Міністерства освіти і науки України від 22.01.2016 № 46 «Щодо упровадження основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку», відповідно до якого проект «Афлатот» офіційно започатковано у 16 регіонах України.

У всіх регіонах була створена система надання комплексної інформаційної та методичної підтримки для всіх учасників проекту.

З філософією «Афлатот» ознайомилась значна кількість педагогічних працівників всіх рівнів.

Відповідно до плану заходів  були  організовані навчальні тренінги, інструктивно-методичні наради, проведені теоретично-практичні семінари, для практичного розв’язання та попередження  виникнення можливих проблем були сформовані постійно діючі консультативні пункти, мобільні робочі групи, творчі спілки.  

Для створення  необхідних умов щодо організації освітньої роботи з дітьми в умовах закладу дошкільної освіти створенні  просвітницькі портали для  педагогів, батьків та дітей на основі різних форм інформаційної та методичної  діяльності таких як: проведення Тижня соціальної та фінансової освіти, теоретично-практичних семінарів, консультацій-презентацій для педагогів та батьків,  педагогічних читань, тренінгів по ознайомленню з проектом «Афлатот», виготовлення буклетів, організації музично-театралізованих, освітньо-розважальних заходів, ярмарків, виставок посібників, дитячих робіт та фотовиставок до Дня Дошкілля, розповсюдження інформації на  сайтах  ЗДО, в педагогічній пресі, інформаційні повідомлення на освітянських сайтах.

Робота цього напрямку і в наступні роки буде активно впроваджуватись в роботу закладів дошкільної освіти.

Відкриваючи, сторінку «Афлатот» на офіційному сайті МОН України ми сподіваємось що Ви повною мірою використаєте  потенційні можливості  Інтернет простору, як джерела самоосвіти, поширення перспективного педагогічного досвіду, інноваційного розвитку, підвищення якості освіти.

День народження вогняної кульки з космосу на ім’я Афлатун 

17 березня будемо відзначати День народження вогняної кульки з космосу на ім’я Афлатун, яка вчить дітей віком від 3 до 18 років соціальної та фінансової грамоти.

Фінансово обізнані громадяни є основою сильної, заможної та незалежної країни.  Майбутнє кожної людини в її власних руках. Очевидним є те, що виховання соціально-відповідальних та освічених у фінансовій сфері дітей у майбутньому робить їх спроможними змінити власне життя та світ довкола на краще, в такий спосіб збільшуючи шанси на успішне й щасливе майбутнє.

Освітяни України взяли участь у Міжнародному проєкті соціальної та фінансової освіти дітей 3–18 років «Афлатун».

Міжнародна програма «Афлатун» (Нідерланди) побудована на пріоритетах і методичних ідеях Всесвітнього руху із соціальної та фінансової освіти дітей віком від 3 до 18 років – програмах «Афлатот» (3–6 років), «Афлатун» (7–14 років) і «Афлатін» (15–18 років), які пояснюють дітям основи бюджетування власних коштів, вчать бути ощадливими та допомагають дітям усвідомити свій потенціал для того, щоб зробити світ кращим за допомогою освіти – ось основна місія «Афлатуна».

Відповідно до меморандуму про співпрацю у сфері дошкільної освіти між Міністерством освіти і науки України та міжнародною фундацією «Aflatoun International» (Королівство Нідерландів), у межах реалізації програми соціальної та фінансової освіти дітей «Афлатот» запрошуємо 17 березня відзначити День народження вогняної кульки з космосу на ім’я Афлатун. 

Афлатун у перекладі з арабської означає «дослідник» (той, хто мислить, досліджує, вивчає та діє).

Наші партнери з Нідерландів з нагоди дня народження Афлатуна підготували вітання від Афлатуна для всіх діток. Його можна завантажити за наступним покликанням.