A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Вступ іноземцівМОН у співпраці з Мінцифри, Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством закордонних справ України, Службою безпеки України, Державною прикордонною службою України і Державною міграційною служба України реалізує міжвідомчий проєкт цифрової трансформації - Єдина міжвідомча інформаційна система щодо набору іноземних вступників до закладів вищої освіти України (Єдина система). 

Запровадження Єдиної системи здійснюється Міністерством освіти і науки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України в межах проєкту міжнародної технічної допомоги «EU4DigitalUA: Інтероперабельність, е-послуги, кібербезпека». 

Єдина система має на меті забезпечити прозорий процес вступу іноземців та осіб без громадянства до українських закладів вищої освіти, зниження корупційних чинників і контроль та безпеку перебування іноземців та осіб без громадянства (вступників і студентів) на території України. Порядок реалізації експериментального проєкту затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.06.2021 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства з використанням Єдиної міжвідомчої інформаційної системи щодо набору іноземних вступників до закладів вищої освіти». 

Технічним адміністратором, відповідальним за подальший розвиток майбутньої Єдиної системи, визначено ДП "Український державний центр міжнародної освіти".

Єдина міжвідомча інформаційна система щодо набору іноземних вступників до закладів вищої освіти (Єдина система) має на меті прозорий процес вступу іноземців та осіб без громадянства до українських закладів вищої освіти.

Навчання іноземців на підготовчому факультеті, відділенні (у підрозділі) буде можливе лише за наявності хоча б однієї акредитованої освітньої програми ступеня бакалавра або магістра.

Заклад вищої освіти самостійно обирає іноземного абітурієнта з-поміж поданих заявок.

Вхід в електронний кабінет ЗВО та робота в Єдиній системі буде можлива лише з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Електронне запрошення на навчання (стажування) формується засобами Єдиної системи з накладенням електронної кваліфікованої печатки закладу вищої освіти або кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи.

В Єдиній системі не передбачено можливості внесення змін у вже сформоване електронне запрошення, як-от помилка в перекладі прізвища, зміна країни отримання візи, зміна рівня освіти/спеціальності/освітньої програми тощо. 

Підключення електронних кабінетів закладів вищої освіти України до Єдиної системи здійснюватиметься виключно за наявності в них ліцензії на провадження освітньої діяльності та сертифіката про акредитацію освітньої програми у визначеному порядку. 

Для підключення до Єдиної системи та роботи в ній закладам вищої освіти необхідно в повному обсязі внести інформацію на сторінку ЗВО на сайті щодо правил прийому, вартості навчання, умов проживання тощо. 

За результатами підключення закладів вищої освіти до Єдиної системи іноземні вступники матимуть можливість реєстрації та подачі заяв на обрані освітні програми, що за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти є акредитованими, до закладів вищої освіти України, які здійснюють освітню діяльність на підставі відповідних ліцензій.

Для прийому на навчання до закладу вищої освіти іноземний вступник може створити в Інформаційній системі особистий кабінет користувача, в якому буде подавати до закладу вищої освіти заяву в електронній формі на освітню програму, що за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти є акредитованою. 

Документ про освіту, на підставі якого буде здійснюватися вступ, разом із додатком та перекладом проходитимуть аналіз щодо відповідності для вступу до закладу вищої освіти та процедури визнання. 

У разі підтвердження іноземним вступником отриманого від закладу вищої освіти опису освітньої пропозиції заклад вищої освіти сформує електронне запрошення на навчання. Після отримання електронного запрошення на навчання від закладу вищої освіти іноземний вступник має подати документи до відповідної закордонної дипломатичної установи України для оформлення візи. 

Іноземний вступник вноситиме до особистого кабінету користувача в Інформаційній системі дані про своє прибуття. Реєстрація іноземних вступників, які в'їжджають в Україну, здійснюватиметься в пунктах пропуску через державний кордон України уповноваженими службовими особами підрозділів охорони державного кордону, які перевіряють дійсність електронного запрошення іноземного вступника засобами єдиної інформаційної системи МВС.

Підтвердження факту перетину державного кордону України в Інформаційній системі буде здійснюватися в автоматичному режимі шляхом запитів та відповідей до єдиної інформаційної системи МВС. 

Наразі подати документи онлайн до будь-якого закладу вищої освіти іноземці можуть на порталі Українського державного центру міжнародної освіти. 

Станом на червень 2022 року розроблено та погоджено сторонами проєкту технічне завдання на модернізацію Єдиної системи, протопипи основних сторінок Єдиної системи, а також здійснено модернізацію публічної частини Єдиної системи, електронних кабінетів абітурієнтів та закладів вищої освіти.

Здійснюється підготовка до модернізації внутрішньої частини Єдиної системи, електронних кабінетів абітурієнтів та закладів вищої освіти та налагодження інформаційних взаємодій між учасниками експериментального проекту.