A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Всеукраїнська школа онлайн



Всеукраїнська школа онлайн — це вебплатформа для дистанційного та змішаного навчання учнів та методичної підтримки вчителів.

Метою Всеукраїнської школи онлайн є забезпечення здобувачів освіти рівним, вільним і безоплатним доступом до якісних освітніх матеріалів, а педагогічних працівників – можливістю отримувати допомогу в організації дистанційного навчання, створенні та роботі у віртуальних класах.

Наразі платформа містить більш як 2500 відеоуроків, тестів та матеріалів для самостійної роботи з 18 основних предметів для учнів 5-11 класів: українська література, українська мова, біологія та екологія, географія, всесвітня історія, історія України, математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія, мистецтво, основи правознавства, природознавство, фізика, хімія, англійська мова та зарубіжна література.

Учні можуть користуватися платформою як для навчання під час карантину, так і для додаткового ознайомлення з темою, яку, до прикладу, пропустили через хворобу або з інших причин. Для вчителів розроблені рекомендації для проведення змішаного та дистанційного навчання за допомогою навчальних матеріалів платформи.



Усі освітні матеріали відповідають чинним державним освітнім програмам, а їх якість перевірена та підтверджена Українським інститутом розвитку освіти.

Для педагогічних працівників на платформі функціонує «Кабінет вчителя», завдяки якому можна створювати віртуальні класи для своїх учнів, відстежувати їхній навчальний поступ і надавати зворотний зв’язок, користуючись якісними освітніми матеріалами та інструментами. 

А для школярів функціонує мобільний застосунок ВШО - повноцінний інструмент для зручного навчання з мобільних пристроїв. У ньому є доступ до всіх курсів і матеріалів, розміщених на платформі. Також учні можуть брати участь у обговореннях і комунікувати зі своїми однокласниками. Можливості застосунку будуть поступово розширюватися.

Реалізація цього проєкту є результатом синергії Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України, Українського інституту розвитку освіти, ГО «Освіторія», дитячого фонду ЮНІСЕФ в Україні, БФ «Відродження», Швейцарсько-Українського проєкту DECIDE, який виконується Консорціумом ГО DOCCU та PH Zurich та інших. 

Всеукраїнську школу онлайн підтримали також три мобільні оператори – Київстар, Vodafone та lifecell. Вони забезпечують безлімітний нетарифікований доступ до сайту платформи та її мобільного застосунку для всіх абонентів. 

До кінця 2022 року на платформу будуть додані уроки, тести та матеріали для самопідготовки з 18 дисциплін для учнів 5-11 класів. Таким чином разом з усіма уроками, що вже є на платформі, ВШО покриватиме навчальні програми повністю, щоб школярі в Україні та за кордоном могли безперервно навчатись онлайн. Нині на платформі вже розміщено понад 2500 уроків і до кінця року буде додано ще 1000.

Крім того, матеріали для 5-6 класів будуть оновлені відповідно до стандартів реформи НУШ у базовій середній освіті, яка від початку навчального року впроваджується в 5-х класах.

Навчання на платформі просте і зручне, цікаве і сучасне, а також повністю безкоштовне для всіх дітей. Кожен урок відповідає інтересам та сприйняттю сучасного школяра. Так, для викладення та пояснення навчального матеріалу використовуються 3D-моделі, 3D-екскурсії та інтерактивні експозиції музеями світу, елементи гейміфікації та сучасних комп’ютерних ігор (як War Craft) і навіть влучні і такі улюблені серед школярів (і не тільки) меми.

Кожен урок ВШО пройшов 5 рівнів експертної перевірки, зокрема на відповідність навчальній програмі, доступність і недискримінаційність. 

У співпраці з офісом «War Child» в Нідерландах представлено мобільний застосунок для учнів 1-4 класів з математики та читання “Вивчаю - не чекаю”

Крім того, команда німецького видання «Klett Publishers» у співпраці з українським видавництвом «Ранок» на замовлення МОН представила платформу з цифровими інтерактивними версіями підручників для початкової школи. 

Також, видавництво «Mozaik» також надало безкоштовний доступ до програмного забезпечення «mozaWeb» для учнів та вчителів України.

У майбутньому передбачафється неперервний розвиток платформи ВШО для забезпечення зростання відкритості, динамічності і адаптивності навчання, інтенсифікації комунікації між учасниками освітнього процесу, урізноманітнення видів навчальної діяльності, автоматизації аналізу успішності навчання та викладання, вироблення ефективних освітніх політик, заснованих на реальних даних. 

У планах - розширення кількості уроків для учнів 5-11 класів до 3500, що дасть змогу покрити всю навчальну програму (станом на кінець червня 2022 року на платформі предствлено 2199 уроків),а також наповнення платформи факультативними матеріалами (наприклад, курсами з іноземних мов, фінансової грамотності, підприємництва тощо).


Цікаві факти та цифри

  • Всеукраїнською школою онлайн користується кожен 5 вчитель-предметник
  • на платформі зареєстровано 422 217 користувачів, серед яких також мешканці тимчасово окупованих територій. Це для них можливість навчатися за українською програмою
  • з початку війни 28% від усіх унікальних відвідувань платформи (854 817) здійснювалось з-за кордону, найбільша кількість з яких припала на Німеччину, Польщу, Чехію, Швейцарію, Італію та Францію. Всього ж платформою користуються у 119 країнах світу. 
  • у середньому за місяць близько 5 млн переглядів контенту ВШО
  • Онлайн-руханка Всеукраїнської школи онлайн набрала майже півмільйона переглядів
  • платформа була презентована на Всеукраїнському форумі “Україна 30”
  • Всеукраїнська школа онлайн потрапила в рейтинг топ-30 проєктів незалежної України