A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Е-документи в ДіїКоманда МОН працює над впровадженням електронних документів про освіту на порталі і в мобільному застосунку «Дія» разом із колегами з Мінцифри та за підтримки проєкту «EU4DigitalUA».

Нині, вже розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту щодо впровадження єДокумента про освіту», яким пропонується затвердити Порядок формування та застосування єДокумента про освіту. Мета постанови - нормативно врегулювати відображення в електронній формі відомостей, що містяться в документах про базову середню, повну загальну середню, професійну (професійно-технічну), фахову передвищу та вищу освіту засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг із використанням мобільного застосунку «Дія».

Відтак, в мобільному додатку «Дія» будуть відображатись дані про такі документи про освіту:

  • документи про базову середню освіту; 
  • документи про повну загальну середню освіту; 
  • документи про професійну (професійно-технічну) освіту;
  • документи про фахову передвищу освіту; 
  • документи про вищу освіту (наукові ступені).

Крім того, вже зараз завдяки сервісу ЄДЕБО «Інформація про фізичну особу, що міститься в ЄДЕБО» здобувачі освіти та випускники закладів освіти можуть самостійно отримати інформацію про видані ним документи про освіту та дані про навчання. Для цього лише треба мати кваліфікований електронний підпис, реквізити документів про освіту – не потрібні. Додаткова інформація про сервіс ЄДЕБО завантажена за покликанням.

Інформацію, отриману за допомогою сервісу ЄДЕБО, про серію та номер виданих документів про освіту, можна використати для перевірки виданих документів у Реєстрі документів про освіту. Отримана виписка з цього Реєстру може бути корисною для визнання українських документів про освіту для подальшого навчання та працевлаштування за кордоном, зокрема в країнах Європейського простору вищої освіти.

На цьому наголошують також рекомендації Європейської комісії щодо визнання українських освітніх кваліфікацій, розроблені Міністерством освіти і науки України, ДП «Інформаційно-іміджевий центр», що виконує функції Національного інформаційного центру академічної мобільності в Україні, Національним інформаційним центром академічної мобільності Італії (CIMEA) і Європейською комісією.