A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Зустріч міністра освіти і науки України Оксена Лісового з міністром із питань шкіл Королівства Швеція пані Лоттою Едгольм

Опубліковано 18 травня 2023 року о 17:00


Учора, 17 травня 2023 року, в онлайн-форматі Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України, провів зустріч із міністром із питань шкіл Королівства Швеція пані Лоттою Едгольм.

Оксен Лісовий подякував Лотті Едгольм за ініціативу зустрічі, солідарність з Україною, непохитну підтримку української освітньо-наукової системи, зокрема заходи, здійснені шведським урядом для допомоги нашим учням, учителям, які нині перебувають у Швеції, а також наголосив, що підтримка Королівства Швеція в контексті головування у Раді Європейського Союзу надзвичайно цінна та важлива для України.

Під час виступу міністр зауважив, що серед головних пріоритетів нової команди Міністерства – створення сталої взаємодії з міжнародною коаліцією донорів і партнерів, пріоритетом якої стане безпека освітнього процесу, відповідь на виклики війни, відновлення пошкоджених і зруйнованих закладів освіти, а також аналіз і продовження реформ загальної середньої, професійної та вищої освіти.

Оксен Лісовий також поінформував про ініціативу створення коаліції країн щодо підтримки друку навчальних посібників для українських дітей та запросив шведських колег долучитися до цієї коаліції. Зі свого боку пані Лотта Едгольм підтримала ініціативу і погодилася поширити інформацію про неї серед країн членів Європейського Союзу.

Також у своєму виступі міністр наголосив на важливості реалізації шведсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні», що фінансується Шведським агентством із міжнародного розвитку та співробітництва (SIDA) та впроваджується Шведською асоціацією місцевих влад та регіонів (SALAR). Завдяки цьому проєкту розроблено формули розподілу освітньої субвенції, напрацювано принципи реформи оплати праці вчителів, управління шкільними мережами на місцевому рівні.

Наприкінці онлайн-зустрічі Оксен Лісовий подякував пані Лотті Едгольм за конструктивну розмову та висловив сподівання на подальшу співпрацю, реалізацію нових освітніх і наукових проєктів та ініціатив.