A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Завдяки розвитку дуальної освіти все більше учнів отримують практичний досвід роботи на підприємствах – Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль привітав учнів Київського професійного училища з початком навчального року

Опубліковано 01 вересня 2021 року о 13:13


Сьогодні є запит на практичні навички, робітничі професії та працівників, які мають практичну освіту. Тому ми робимо наголос на дуальній освіті, коли заклад і бізнес укладають угоди, і учень має можливість навчатися в умовах виробництва. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сьогодні, 1 вересня 2021 року, вітаючи учнів та викладачів Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну з початком нового навчального року.

“Перевага дуальної освіти є і для бізнесу, і для освіти, і для учня. Тому що він знатиме, де буде працювати, отримуватиме більшу стипендію й більшу заробітну плату з першого дня своєї роботи. Учні таких закладів уже сьогодні, навчаючись, отримують практичний досвід роботи на підприємствах. Це дасть їм змогу, приходячи на підприємство, не гаяти час на випробувальний термін із маленькою зарплатою або без зарплати. А приходити вже професійно підкутим, навченим працювати на виробничій базі цього підприємства”, – зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Загалом у 2020-2021 навчальному році 217 закладів професійно-технічної освіти застосовують дуальну освіту, в яких навчаються 12 395 осіб за цією формою, залучено 1376 підприємств. Щороку кількість учнів, які обирають таку форму навчання, збільшується.

Найбільш популярними для навчання за дуальною формою у профосвіті є такі напрями:

  • зварювальне виробництво;
  • металообробка; 
  • електротехнічні технології; 
  • сільське господарство та переробна промисловість; 
  • легка промисловості; 
  • готельно-ресторанний сервіс; 
  • ІТ-технології; 
  • торгівля та бухгалтерський облік.

Глава Уряду пояснив, що в умовах конкуренції громад за інвестора державно-приватне партнерство має стати державно-приватно-регіональним, адже заклади професійно-технічної освіти переважно є комунальними.

“Держава також долучається фінансуванням до створення навчально-практичних центрів. Цього року на ці потреби виділено 150 млн грн  найбільше за всю історію. Загалом створено 300 центрів. Наша мета  створити навчально-практичні центри в усіх закладах професійно-технічної освіти”, – підкреслив Денис Шмигаль.

Участь в урочистостях також взяв Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, працівники Київського училища та роботодавці, які із ним співпрацюють.

Нагадаємо, що раніше Міністр Сергій Шкарлет звернувся до освітян щодо вакцинації.