A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Затверджено список найкращих студентів та курсантів, які з 1 вересня 2020 року отримуватимуть стипендію імені Героїв Небесної Сотні

Опубліковано 10 серпня 2020 року о 16:08

Вже другий рік поспіль студенти та курсанти, які мають найкращі показники у навчанні та відомі своєю активною громадянською позицією, отримуватимуть протягом навчального року стипендії на честь 10 наймолодших Героїв Небесної Сотні.  Відповідний наказ МОН підписаний сьогодні, 10 серпня. 

"Стипендія імені Героїв Небесної Сотні – це шана тим наймолодшим та найсміливішим учасникам Революції Гідності, які відстоювали майбутнє України, тому ми маємо підтримувати підростаюче покоління в пам’ять про них. Загалом визначено 43 стипендіата. Крім активної громадської, наукової та спортивної діяльності, вони мають високі навчальні результати – займають позиції в межах перших 10 % за рейтингом або є першими в рейтингах вишів", - зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Розмір стипендій встановлено відповідно до постанови КМУ від 28 грудня 2016 року №  1047 "Про розміри стипендій у державних та комунальних навчальних закладах, наукових установах". Це щомісячно 2 тис 480 грн для студентів, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "Бакалавр" або "Магістр", 2 тис 130 грн для студентів закладів вищої освіти III-IV рівня акредитації та наукових установ, 2 тис 027 грн для курсантів. Виплата стипендій почнеться з 1 вересня 2020 року.

Кожен заклад вищої освіти міг подати одного кандидата за кожною спеціальністю, відбір проводив вищий колегіальний орган студентського (курсантського) самоврядування.

Так, призначено по 5 стипендій за спеціальностями:

  • "Агроінженерія" – імені Героя Небесної Сотні Дмитра Пагора;
  • "Архітектура та містобудування" – імені Героя Небесної Сотні Олександра Плеханова;
  • "Інженерія програмного забезпечення" – імені Героя Небесної Сотні Сергія Байдовського;
  • "Психологія" – імені Героя Небесної Сотні Юрія Дяковського;
  • "Економіка" – імені Героя Небесної Сотні Дмитра Чернявського;
  • "Географія" – імені Героя Небесної Сотні Ігоря Костенка;
  • "Фізична терапія, ерготерапія" – імені Героя Небесної Сотні Василя Мойсея;

а також:

  • 4  стипендії за спеціальністю  "Сценічне мистецтво" – імені Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна;
  • 3 стипендії за спеціальністю "Військове управління (за видами збройних сил)" – імені Героя Небесної Сотні Івана Тарасюка;
  • 1 стипендія за спеціальністю "Залізничний транспорт" – імені Героя Небесної Сотні Владислава Зубенка.

За словами голови Конкурсної комісії Юрія Кращенка, всі кандидати мають високі відзнаки, активно займаються волонтерством та благодійними справами. Наприклад, один із стипендіатів, учасник АТО, є автором книги "Військовий непотріб". Другий рік поспіль отримувати стипендію буде переможець конкурсу на кращу проєктну пропозицію пам’ятника захисникам України (учасникам АТО) з Харківського вишу. Цього року серед стипендіатів більше половини дівчат. Одна з них має інвалідність, але незважаючи на це, створила власний благодійний фонд "Життя без перешкод" та допомагає іншим людям з інвалідністю соціалізуватися в суспільстві. 

Нагадуємо, стартувала розробка проєкту стратегії розвитку вищої освіти на 2021-2031 рр. – долучитись можуть усі охочі.