A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Застосунок «Look to Speak» для людей із порушенням моторики та мовлення доступний українською мовою

Опубліковано 05 листопада 2022 року о 13:30


За підтримки першої леді Олени Зеленської компанія Google презентувала застосунок «Look to Speak», що дозволяє користувачам обирати готові фрази та відтворювати їх уголос, використовуючи очі. Він був розроблений майже два роки тому і доступний 18 мовами, нині користуватися ним зможуть і українці.

«Внаслідок різних обставин людина може втратити здатність спілкуватися та взаємодіяти з людьми навколо, не мати можливості говорити чи користуватись комп'ютером, планшетом, мобільним телефоном та іншими пристроями. Особливо зараз, коли, війна щоденно множить ризики опинитись у такій ситуації, ми як суспільство маємо об’єднуватись і максимально допомагати одне одному долати ці страшні обставини. Одним із прикладів відповідальної взаємодії України зі світовими технологічними лідерами є локалізація додатку «Look to Speak» від Google. Він допомагає людям із порушеннями опорно-рухового апарату та мовлення спілкуватися за допомогою руху очей. Це прибирає бар'єри у спілкуванні, даючи можливість кожному і кожній бути почутими. Приємно, що українські громадські організації у сфері охорони здоров’я, медичні установи та всі, хто цього потребує, можуть використовувати передові цифрові рішення, тепер адаптовані під потреби українських користувачів», – відзначила Олена Зеленська.

Застосунок «Look to Speak» дозоляє людям з порушеннями моторики та мовлення за допомогою очей обирати готові фрази на своєму смартфоні, які потім озвучуються програмою вголос. Людині потрібно подивитися ліворуч, праворуч або вгору, щоб швидко вибрати зі списку фраз те, що вона хоче сказати. За потреби перелік висловів можна змінювати та доповнювати.

Завантажити програму для Android можна за посиланням.

Нагадаємо, в Україні запустили освітній хаб «Google Знання».