A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Закінчення навчального року у профтехах – рекомендації МОН

Опубліковано 08 квітня 2022 року о 16:30


Закладам професійної освіти рекомендується організувати закінчення навчального року дистанційно. Для перших-других курсів практичні завдання, за потреби, замінити теоретичними, водночас для випускників обрати декілька варіантів зарахування практики. Відповідний лист із рекомендаціями регіони отримали 7 квітня 2022 року.

«За минулі роки ми дуже добре відпрацювали процес організації та закінчення навчання дистанційно. Зокрема, для учнів створено чимало онлайн-ресурсів для підготовки до складання іспитів. Педагоги та керівники профтехів озброєні онлайн-інструментами: торік ми презентували посібник для організації змішаного навчання, а також регулярно підвищуємо рівень володіння цифровими навичками. Крім цього, ми максимально удосконалили механізм зарахування практики для випускників», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Олександр Костюченко.

Для учнів перших-других курсів години замінених практичних завдань переносяться на наступний навчальний рік.

Варіанти зарахування практики випускників:

  • коригування змісту поурочно-тематичних планів, переліків навчально-виробничих робіт, навчальних програм, скорочення до 50% їхнього змісту та визначеної кількості годин;
  • врахування результатів виробничого навчання та проміжного оцінювання роботодавцями рівня кваліфікації випускників;
  • врахування результатів отриманих шляхом неформальної освіти, тобто працевлаштування учнів на підприємствах (організаціях тощо), зокрема й за кордоном. Такі результати підтверджуються відповідним листом керівника підприємства, організації;
  • атестування учнів під час державної кваліфікаційної атестації за досягнутим рівнем кваліфікації. Державна кваліфікаційна атестація може проводитися дистанційно.

Важливо, що цьогоріч державна підсумкова атестація та зовнішнє незалежне оцінювання скасовано, тому у відповідній графі додатку до документа про освіту варто записувати «звільнений(а)».

Нагадаємо, Сергій Шкарлет розповів про освітній процес у закладах П(ПТ)О та ВО.