A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Забезпечити школярів якісною освітою під час перебування в лікарнях - МОН та МОЗ спільно працюють над необхідними змінами

Опубліковано 19 червня 2018 року о 16:16

Ефективна взаємодія МОН та МОЗ сприятиме створенню освітнього простору в дитячих лікарнях. Про це йшлося під  час засідання робочої групи у МОН з питань створення передумов для навчання учнів, які тимчасово перебувають на лікуванні в закладах охорони здоров’я.

«Передусім наше головне і важливе завдання створити усі необхідні умови, щоб діти, які тимчасово не відвідують заклади освіти через хвороби, змогли продовжувати навчатися. Саме тому ми спільно з МОЗ та представниками громадської організації «Small heart with art» починаємо розробляти концепцію та усю необхідну законодавчу базу, щоб якнайшвидше запустити цей процес», – зауважила генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова.

Наразі в Україні функціонують лише поодинокі класи при лікарнях, зокрема, в «Охматдиті»  Києва та Львова. У таких класах до дитини приходять вчителі зі школи, за якою вона закріплена. У деяких лікарнях учні мають табелі успішності, за якими після виписки вони продовжують навчання у звичайній школі.

Лариса Самсонова також додала, що для розроблення концепції надання освітніх послуг в дитячих лікарнях враховуватимуть досвід Фінляндії. Там подібні заклади освіти при лікарнях функціонують вже 100 років.

Присутній на зустрічі директор однієї з таких фінських шкіл Аско Пераніемі  розповів, що у Фінляндії загалом налічується 28 шкіл при лікарнях, так як згідно із законами держави кожна велика лікарня повинна мати школу.

Під час зарахування дитини до такої школи педагог попередньо проводить низку розмов з реабілітологом та іншими лікарями учня, щоб ефективно побудувати навчальний процес.

Аско Пераніемі проінформував також, що його школа має 8 вчителів на повній ставці, 3 – на частковій, 4 асистентів, медсестру, психолога, секретаря, директора школи та його заступника.

Водночас Лариса Самсонова розповіла про ті завдання, які має вирішити робоча група. Зокрема, це визначити заклади охорони здоров’я, де створять школи, розробити відповідні документи та санітарні норми, підготувати вчителів тощо.

 Нагадаємо, що відтепер траєкторію навчання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами в школах та дитсадках визначатиме спеціальна команда супроводу – рішення МОН.