A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

З вересня 2018 року стартує Рік французької мови в Україні – Міністр Лілія Гриневич зустрілася з Послом Франції в Україні Ізабель Дюмон

Опубліковано 03 липня 2018 року о 20:01

У вересні 2018 року стартує Рік французької мови в Україні – МОН та Посольство Франції в Україні сподіваються залучити до його проведення всі посольства франкомовних країн. Про це йшлося під час зустрічі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з Послом Франції в Україні  Ізабель Дюмон сьогодні, 3 липня 2018 року, в приміщенні МОН.

Міністр Лілія Гриневич представила попередні пропозиції щодо тих заходів, які можуть бути проведені для популяризації французької мови в Україні через сферу освіти.

«На сьогодні в нас існує 49 шкіл з поглибленим вивченням французької мови та 1тис 220 закладів, де її вивчають як предмет. Нам здається, що важливо зробити акцент на тих закладах та педагогах, що навчають школярів французькій мові як другій іноземній. У спеціалізованих закладах у нас і так все більш ніж добре, а саме вчителі, що навчають французькій як другій іноземній, мають досконало вміти зацікавити дитину та заохотити її вивчати мову. Гадаю, відкриття можливостей для підвищення кваліфікації таких вчителів було б додатковим поштовхом», – зазначила Лілія Гриневич.

Міністр наголосила, що сьогодні для поширення франкофонії неймовірно важливою є підготовка вчителів в педагогічних вишах.

«Можливість шкіл обрати для вивчення французьку мову напряму залежить від наявності вчителів, які можуть її викладати. Зараз наші педагогічні університети не здатні привабити достатню кількість вступників, більше того, вони не можуть втримати їх в професії. Ми з Британською Радою в межах Року англійської мови в Україні мали проект з педагогічними вишами, якому передував моніторинг. Так от, це дослідження виявило, що в бакалавратурі майбутні вчителі англійської мови вивчають методику лише 4% часу, решта – теорія. В магістратурі ситуація не краща – лише 5% часу на методику. Це велика проблема, яка стосується не лише якості підготовки, а й включення студента в професію. Якщо після університету випускник не розуміє суті своєї професії – він не готовий і надалі продовжувати цей шлях. У межах Року французької мови ми могли б провести подібний моніторинг і навіть почати пілотний проект у вишах для модернізації їхніх програм підготовки вчителів французької», – запропонувала Міністр.

Серед можливостей для підтримки Року французької мови в Україні – заохочення переможців олімпіад з французької мови та підтримка вчителів французької мови, що отримають перемогу у відповідній номінації конкурсу Учитель року.

«Мені дуже близькими є ці пропозиції, адже вони корелюють з особистим досвідом. Колись я тричі перемагала на регіональному рівні в мовних олімпіадах у Франції. За результатами однієї з перемог мене відправили в Артек в Україну. І мені здається, що це зіграло важливу роль в тому, що я стала Послом. Тому переконана, що заохочення переможців конкурсів – як вчителів, так й дітей, є вкрай важливою», – відзначила Ізабель Дюмон.

Лілія Гриневич окремо підкреслила важливість продовження програми з підвищення кваліфікації вчителів Нової української школи.

«Ми щиро бажаємо, щоб якість вивчення французької мови в Новій українській школі була найвищого рівня. Саме тому ми дуже вдячні за допомогу в підвищенні кваліфікації вчителів, що навчатимуть дітей французькій мові у першому класі з 1 вересня 2018 року. І ми продовжимо цей шлях, оскільки НУШ запускатиметься поетапно. Ми були б щасливі й надалі бачити у вас партнерів», – пояснила Міністр.

Так, загалом проходять перепідготовку в 2018 році 302 учителі французької мови. Педагогам пропонують підготовку за програмою PRO FLE, розробленою Міжнародним центром педагогічних досліджень (CIEP) та Національним центром дистанційної освіти Франції (CNED).

Окремими напрямами роботи в межах Року французької мови може стати розширення кількості пришкільних літніх мовних таборів, створення онлайн курсу для вчителів французької мови, а також проведення спільних заходів, де вчителі французької з усієї України зможуть вільно спілкуватися та обмінюватися досвідом.

Сторони домовилися, що найближчим часом буде розроблено детальний план заходів для проведення Року французької мови. До його створення та реалізації також можуть бути залучені й інші посольства франкомовних країн.

Нагадуємо, що Верховна Рада України здійснила ратифікацію довгоочікуваної Угоди між Україною та Фінляндією щодо підтримки реформи Нова українська школа.