A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

З нагоди Глобального тижня медіа та інформаційної грамотності відбулась тематична онлайн-конференція

Опубліковано 02 листопада 2021 року о 14:47


26 жовтня 2021 року Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси провели Всеукраїнську інтернет-конференцію «Медіаосвіта та медіаграмотність як інноваційна освітня лінія навчального середовища: освітні категорії та виклик часу». Захід відбувся з нагоди Глобального тижня медіа та інформаційної грамотності, який проходив 24-31 жовтня.

Конференцію було проведено задля:

  • сприяння розбудові ефективної системи медіаосвіти;
  • об’єднання зусиль науковців та практиків для розробки рекомендацій щодо осмислення нових реалій інтегрування медіаграмотності в освітні практики Нової української школи;
  • розвитку медіаінформаційної компетентності керівників, педагогічних працівників як складової професійних компетентностей працівників освіти в умовах реформування галузі;
  • розв’язання найгостріших проблем та захисту від деструктивних медіавпливів.

Зокрема, під час конференції було презентовано медіаінформаційну компетентність як чинник підвищення якості освіти та засіб протистояння гуманітарній агресії. У Державному стандарті початкової освіти, затвердженому у 2018 році, та Державному стандарті базової середньої освіти, затвердженому у 2020-му, визначено завдання формувати навички медіаграмотності, задля чого необхідно наскрізно інтегрувати медіаграмотність у різні предмети: мову, літературу, історію, біологію тощо.

Під час інтернет-конференції учасники обговорили, зокрема: 

  • цілеспрямовану підготовку до вмілого та безпечного користування інформаційними технологіями та масмедіа;
  • медіаграмотність через гейміфікацію;
  • окремі питання інфодемії в сучасному медіапросторі;
  • організаційні та управлінські моделі медіаосвіти.

У заході взяли участь науковці, освітяни та представники громадськості Києва, Маріуполя, Чернігова, Слов'янська, а також Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківської, Львівської, Миколаївської, Черкаської, Одеської, Сумської, Харківської, Хмельницької, Херсонської областей.

Нагадаємо, відбувся Sсience&Business StartupBootcamp для науковців, стартапів і підприємців у галузі наукоємних інновацій та технологій.