A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Європейська комісія виділить 14 млн євро на шкільні автобуси для українських дітей та закликала організації ЄС долучатися до ініціативи

Опубліковано 25 листопада 2022 року о 11:55


24 листопада 2022 року було 9 місяців, як розпочалося повномасштабне військове вторгнення рф на територію незалежної суверенної України.

«Великих втрат зазнали освіта і наука. Та попри це ми не зупинили освітній процес, змогли організувати вступну кампанію, розпочати новий навчальний рік. Ми і далі продовжуємо робити усе можливе, аби українські діти навчалися у безпечних умовах. Перемовини з нашими міжнародними партнерами дозволили забезпечити вчителів ноутбуками. Також ми продовжуємо комунікувати щодо технічної підтримки учнів», зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Європа підтримує Україну від початку російської агресії.

  • Європейці відкрили свої серця та домівки для понад 8 млн українців, з яких більше 4 млн скористалися механізмом тимчасового захисту в країнах-членах ЄС.
  • Європейські школи прийняли сотні тисяч українських дітей. 
  • Закордонні партнери продовжують надавати безпрецедентну підтримку Україні.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у своїй заяві з нагоди Всесвітнього дня дитини оголосила про кампанію солідарності з метою забезпечення українських дітей шкільними автобусами на початку 2023 року. Зокрема, про виділення 14 млн євро на придбання шкільних автобусів для українських дітей.

Комісія закликала державні та приватні організації в ЄС та за його межами об'єднати зусилля і продемонструвати згуртованість, надавши Україні автобуси, необхідні для безпечного підвезення учнів до шкіл.

Усі державні установи та приватні компанії, що базуються в ЄС і бажають пожертвувати автобуси, можуть звернутися до національного координатора Механізму цивільного захисту ЄС (UCPM): UCPM focal points in EU countries.

Сергій Шкарлет також нагадав, що Європейська комісія також розпочала практичні кроки з виділення 100 млн євро для відновлення 74 шкіл в Україні, зруйнованих внаслідок російської військової агресії.

Нагадаємо, Україна приєднується до Глобального партнерства в галузі освіти.