A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

ЄС виділив 800 тисяч євро на модернізацію інфраструктури Новоодеського професійного аграрного ліцею в межах програми EU4Skills

Опубліковано 31 серпня 2021 року о 11:22


Український Фонд соціальних інвестицій, Державний навчальний заклад «Новоодеський професійний аграрний ліцей» та Миколаївська обласна державна адміністрація підписали меморандум задля модернізації інфраструктури закладу. Співпраця відбуватиметься в межах проєкту «EU4SkillsМодернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні», який є компонентом масштабної Програми ЄС «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». Проєкт фінансується Європейським Союзом та реалізується Німецьким державним банком розвитку KfW. 

«Структура програми передбачає підвищення ефективності реформи професійно-технічної освіти, покращення якості, привабливості профосвіти та збільшення її відповідності потребам ринку праці, що безперечно сприятиме економічному розвитку та самореалізації молоді», – прокоментував Керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне. 

Відповідно до підписаного меморандуму в Новоодеському професійному аграрному ліцеї планується закупівля сільськогосподарської техніки та обладнання на суму 800 тисяч євро для навчання студентів за професією «Майстер з експлуатації, ремонту та обслуговування сільськогосподарської техніки». 

«Ми раді вітати позитивні зміни у сфері професійної освіти Миколаївщини. Зі свого боку ми сприяємо їх примноженню та масштабуванню. Тож окрім інвестицій, які отримає Новоодеський професійний аграрний ліцей у межах Програми, цьогоріч будуть спрямовані кошти з державного бюджету України для створення навчально-практичних центрів у двох закладів області – Первомайському професійному промисловому ліцеї та Маринівському професійному аграрному ліцеї. Ці два заклади отримають майже 8,2 мільйона гривень на нову техніку та обладнання навчально-практичних центрів», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук. 

«За інформацією Міністерства освіти і науки України, наразі Миколаївська область є однією з трьох областей, в якій 40% випускників шкіл обирають професійну (професійно-технічну) освіту. Тож ми пишаємося, що Миколаївська область є однією із семи областей, яка має можливість реалізовувати програму “EU4Skills: Кращі навички для сучасної України”. Адже головним завданням для нас є сприяння модернізації системи ПТО відповідно до потреб ринку праці, міжнародних стандартів і практик для забезпечення реалізації права громадян на якісну та доступну професійну (професійно-технічну) освіту», – додав голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім. 

Довідкова інформація

Проєкт «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні» є частиною Програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» (Компонент 3) та спрямований на оновлення та модернізацію обладнання та інфраструктури закладів професійно-технічної освіти в Україні. Мета проєкту ― створити сучасну інфраструктуру системи професійно-технічної освіти, яка сприятиме підвищенню її привабливості для молоді. Проєкт має закласти основу для ефективної освіти, яка відповідатиме потребам ринку праці, надасть учням навички, необхідні роботодавцям. Від імені Німецького державного банку розвитку KfW Проєкт реалізує Український Фонд соціальних інвестицій. 

Остаточний відбір закладів ПТО, які беруть участь у проєкті, був здійснений на основі проведеного Українським Фондом соціальних інвестицій технічного обстеження закладів, рівня впливу інвестицій на їх діяльність, а також на основі їх поточних потреб.

Нагадаємо,  раніше Європейський Союз виділив понад 2 млн євро на модернізацію інфраструктури двох закладів професійно-технічної освіти Рівненщини в межах Програми EU4Skills.