A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Як за допомогою новітніх винаходів полегшити шахтарську працю — на базі ДонНТУ пройшов хакатон для школярів

Опубліковано 22 жовтня 2019 року о 15:40

У Донецькому національному технічному університеті пройшов RoboХакатон для школярів чотирьох населених пунктів регіону — Покровська, Родинського, Мирнограда та селища Шевченко. Вони мали запропонувати способи для полегшення шахтарської праці.

У перший день хакатону учні мали проявити творчість і впродовж години зібрати машинку з конструкторів, які надали організатори. Перед початком роботи учасникам розповіли про проблемні ділянки на шахтах, які можна технічно вдосконалити. Далі 7 годин поспіль школярі створювали макет шахтарного обладнання. У результаті їм потрібно було скласти пристрій, що працює автономно або з дистанційним керуванням. Частиною конкурсного завдання була також презентація відеоролика, присвяченого власному творінню.

Увесь цей час школярам допомагали представники вишу — студенти та аспіранти.

Переможцем хакатону стала збірна ЗОШ №2 "Т-100". Їх робот-прохідник може видобувати вугілля та автоматично перекладати його на конвеєр без залучення людини. За цей винахід призери отримали путівку на інженерне шоу у Дніпрі.

Нагадаємо, що у ХНЕУ презентували серію французькомовних мультфільмів, які допоможуть школярам у вивченні економіки та фінансів.